Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
PAMIATKA: Sviatok všetkých svätých dusicky cintorin
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: SITA/Viktor Zamborský
28. októbra 2022 Správy NitraOznamy a dôležité informácie od NitraDen.skMesto Nitra, SITA Diskusia()

Cintoríny budú počas sviatkov otvorené nasledovne, polícia vydala odporúčania aj varovania

Polícia pripomína občanom, že zlodejom nie sú sväté ani pietne miesta – cintoríny. Návštevníkom cintorínov radí, aby tašky a kabelky neodkladali na hroby a nenechávali ich bez dozoru.

Nitrianske mestské cintoríny budú mať počas sviatkov predĺžené otváracie hodiny. Od soboty 29. októbra do pondelka 31. októbra budú otvorené v čase od 7.00 do 20.00 a od utorka 1. novembra do piatku 5. novembra nepretržite.

Pracovníci Referátu správy a prevádzky pohrebísk a cintorínov budú tiež k dispozícií pracovať v upravenom režime. Dostanú sa k nim tak aj klienti zo vzdialenejších kútov Slovenska, ktorí navštívia hroby svojich príbuzných a potrebujú doriešiť svoje požiadavky na úpravu hrobového miesta či predĺžiť nájom hrobového miesta podpisom novej nájomnej zmluvy.

Telefonický kontakt na Referát správy a prevádzky pohrebísk a cintorínov je 037/7416 644. Otváracie hodiny sú počas soboty 29. a nedele 30. októbra medzi 8.00 a 17.00 hod., v pondelok 31. októbra je otvorené medzi 7.00 a 15.00, v utorok 1. novembra zas od 8.00 do 17.00 hod.

Od soboty 29. 10. do utorka 1.11. bude posilnený autobusový spoj na trase Centrum, Mlyny po zastávku Nový cintorín. Linka P15 bude premávať v rozsahu 2 spoje za hodinu (cestovný poriadok v prílohe).

Zlodejom nič nie je sväté

Polícia pripomína občanom, že zlodejom nie sú sväté ani pietne miesta – cintoríny. Návštevníkom cintorínov radí, aby tašky a kabelky neodkladali na hroby a nenechávali ich bez dozoru.

Zároveň ľudí vyzýva, aby si dôkladne zamkli auto a nenechávali v ňom nič, čo by mohlo prilákať pozornosť zlodejov. Chodci by v týchto dňoch nemali zabúdať na zákonnú povinnosť používania reflexných prvkov.

Aj obyčajnou reflexnou páskou chodec zvýši svoju viditeľnosť až na vzdialenosť 200 metrov. Cyklistom polícia radí okrem reflexných prvkov používať aj ochrannú prilbu.

Pozor na hmly a mokro

Vodičov polícia vyzýva, aby si skontrolovali pneumatiky. Pri ceste do severnejších oblastí, kde je riziko sneženia vyššie, sú zimné pneumatiky nutnosťou. Vodiči aj ostatní spolucestujúci musia byť počas jazdy pripútaní.

Pri zníženej viditeľnosti nemajú vodiči zabúdať použiť diaľkové či hmlové svetlá a viac ako inokedy dodržiavať bezpečnú vzdialenosť, pretože na mokrej a šmykľavej vozovke je brzdná dráha vyššia.

Akcie Radar aj Sito

V súvislosti s dušičkovým obdobím bude v teréne viac policajtov dopravnej, poriadkovej a železničnej polície už od piatka 28. októbra. Na cestách bude viac policajtov, ktorí budú dohliadať na bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky.

Posilnené budú aj hliadky poriadkovej polície, ktoré budú strážiť verejný poriadok najmä v okolí cintorínov. Do 31. októbra trvá akcia Radar, ktorá je zameraná najmä na kontrolu dodržiavania rýchlosti a zákazu jazdy pod vplyvom alkoholu.

S cieľom znížiť počet dopravných nehôd a ich následkov na živote a zdraví vyhlasuje Prezídium Policajného zboru (PZ) dopravno-bezpečnostnú akciu Sito. Začne sa 2. novembra a potrvá do konca mesiaca.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X