Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Autobusova stanica nitra.jpg
Foto: archívne, Arriva Nitra
4. januára 2022 Správy Nitra od NitraDen.skSITA Diskusia()

Cestujúci, pozor: V prímestskej doprave nastanú zmeny v tarifnom systéme

Zmena prinesie predovšetkým výhody pri cestovaní s použitím čipovej karty

V prímestskej doprave v Nitrianskom kraji dopravca od nového roka mení tarifný systém.

Spoločnosť Arriva Nitra pre cestujúcich v prímestskej autobusovej doprave v Nitrianskom kraji pripravila novinku – zmenu tarifného systému, ktorá prinesie predovšetkým výhody pri cestovaní s použitím čipovej karty,“ informuje dopravca v tlačovej správe.

Pre cestujúcich prináša zmena skvalitnenie poskytovaných služieb pri cestovaní s novou čipovou kartou. Výmena čipových kariet je realizovaná postupne od začiatku tohto roka.

Virtuálne karty

Autobusy spoločnosti Arriva Nitra budú po zmene tarifného systému označené informáciou o akceptácii nových čipových kariet, ako aj virtuálnej dopravnej karty v mobilnom telefóne.

Výmena a vydávanie nového typu čipových kariet umožní cestujúcim využívať jednu kartu na všetkých linkách spoločností Arriva na Slovensku, ako aj na linkách iných dopravcov zapojených do slovenského dopravného pasu.

Nové čipové karty budú bezpečnejšie, odolnejšie voči zneužitiu, cestujúci si ich budú mať možnosť online objednať, dobiť kredit alebo predĺžiť platnosť prostredníctvom e-shopu,“ deklaruje spoločnosť.

Tarifný systém

Zmena tarifného systému prinesie cestujúcim so smartfónom s operačným systémom Android možnosť úhrady cestovného aj prostredníctvom virtuálnej dopravnej karty – mobilným telefónom.

O nový typ čipovej karty môžu cestujúci požiadať do konca februára za zvýhodnených podmienok,“ uvádza dopravca s tým, že vybavenie virtuálnej dopravnej čipovej karty online bude dokonca pre cestujúcich v tomto období zadarmo, pričom štandardná cena za vydanie karty je 4,80 eura.

Od marca budú ceny za čipové karty štandardne spoplatnené, bez poskytnutia ďalších zliav. Platnosť plastovej dopravnej čipovej karty je päť rokov bez ďalších poplatkov. „Výhodou virtuálnej karty je okrem iného neobmedzená platnosť, jej využívanie je ročne spoplatnené sumou tri eurá,“ dodáva Arriva.

Zmena dopravcu

V súvislosti so zmenou dopravcu zabezpečujúceho mestskú hromadnú dopravu v Nitre prichádza k zmene akceptácie čipových dopravných kariet.

Pre všetkých cestujúcich, ktorí sú držiteľmi čipových kariet vydaných spoločnosťou Arriva Nitra, je na základe záujmu plynulého prechodu dopravcov umožnené využitie vydaných predplatných lístkov do konca roka až do ich plánovaného konca platnosti. Znamená to, že držitelia mesačných, štvrťročných a polročných lístkov ich môžu používať aj po zmene dopravcu,“ vysvetľuje dopravca.

Použitie čipových kariet

Ak majú cestujúci na čipovej karte kredit, môžu ho po zmene dopravcu využiť na prímestských linkách až do ukončenia obmeny zariadení v autobusoch.

Autobusy budú z uvedeného dôvodu označené, aby informovali cestujúcich o možnostiach použitia pôvodných, prípadne už nových typov čipových kariet.

Všetkým cestujúcim, ktorí neprejazdili svoje kredity, budú prostriedky vrátené v hotovosti v zákazníckom centre Arriva Nitra, pričom výška zostávajúceho kreditu je na kartách garantovaná do uplynutia dvanástich mesiacov po skončení platnosti karty,“ dodáva spoločnosť.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X