Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Archeopark Nitra
ilustračné: SITA
18. septembra 2016 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skSITA, © SITA 2016

V archeoparku budú počas poslednej septembrovej nedele piecť chlieb aj vyrábať keramiku

Archeopark na Martinskom vrchu v Nitre priblíži v nedeľu 25. septembra život Slovanov. Pri príležitosti Svetového dňa cestovného ruchu budú v areáli bývalých kasární pod Zoborom zážitkové prehliadky so sprievodcom, bezplatne tam bude premávať turistický vláčik.

Návštevníci si budú môcť pozrieť slovanské domy, ktoré tam postavil Archeologický ústav v Nitre. Archeológovia tiež pripravujú pre verejnosť ukážky vypaľovania keramiky v peci, ktorá je presnou replikou nájdenej slovanskej pece z Nitry – Lupky. Keramika sa bude vyrábať na replike veľkomoravského hrnčiarskeho kruhu. V ďalšej dobovej peci sa bude piecť chlieb. V programe je aj lukostreľba, dobová hudba v podaní zoskupenia Musicantica Slovaca a Archeologický ústav sprístupní svoj depozitár nálezov.

Vláčik Nitriansky expres bude premávať zo Svätoplukovho námestia na Martinský vrch o 13.45, 14.45, 15.45 a 16.45 hod. Prehliadky areálu bývalých kasární s archeoparkom budú o 14.00, 15.00 a 16.00 hod., zraz je pri vstupnej bráne.

Oslavy Svetového dňa cestovného ruchu organizuje mesto Nitra a Katedra manažmentu kultúry a turizmu na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre od 25. do 27. septembra. Svetový deň cestovného ruchu v Nitre získal podporu SK PRES ako jedno z podujatí, ktoré sa konajú v rámci predsedníctva Slovenska v rade Európskej únie.

„Bude mať dve línie. Jednou budú pracovné workshopy s partnerskými mestami zamerané na vytvorenie spoločných zážitkových produktových balíčkov pre rozvoj cestovného ruchu v Nitre, druhá línia bude určená verejnosti,“ priblížila Ľudmila Synaková z nitrianskej radnice.

Partnerské mestá Nitry a partnerské regióny Nitrianskeho samosprávneho kraja sa budú prezentovať 25. septembra popoludní na Svätoplukovom námestí, pripravené budú aj hry a atrakcie pre deti.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X