Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Robert kanas agrokomplex riaditel.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.facebook.com

Agrokomplex má nového riaditeľa, Róbert Kanás prešiel ako jediný kandidát aj druhým kolom

Agrokomplex je jedným z najvýznamnejších štátnych podnikov agrorezortu.

Druhé kolo výberového konania na funkciu riaditeľa Agrokomplex NÁRODNÉ VÝSTAVISKO, štátny podnik, rozhodlo o tom, že do stoličky riaditeľa výstaviska v Nitre zasadne Róbert Kanás.

O novom šéfovi jedného z najvýznamnejších štátnych podnikov v gescii Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (MPRV) sa rozhodlo v pondelok 20. júla priamo v budove ministerstva v Bratislave.

Druhého kola sa zúčastnil už len jeden kandidát, ktorý ako jediný úspešne absolvoval prvé kolo výberového konania, ktorého sa zúčastnilo 13 uchádzačov. Agentúru SITA o tom v pondelok informoval Daniel Hrežík z Odboru komunikácie a marketingu MPRV.

Komunikácia, stres a riešenie problémov

Druhé kolo výberového konania na funkciu riaditeľa štátneho podniku Agrokomplex NÁRODNÉ VÝSTAVISKO pozostávalo z osobného pohovoru, vedeného podľa metodiky pre výberové konania manažérov.

Ide najmä o riešenie modelovej situácie, preukázanie manažérskych zručností, ale aj osobnej integrity a v neposlednom rade znalosť legislatívy, vzťahujúcej sa k štátnemu podniku. Výberová komisia hodnotila aj efektívnu komunikáciu, zvládanie stresu a schopnosť riešiť problémy.

Očakávania agrorezortu

Komisia po zhodnotení rozhodla, že Róbert Kanás spĺňa predpísanú hranicu úspešnosti a očakávania agrorezortu a stáva sa víťazom výberového konania na post riaditeľa štátneho podniku. Róbert Kanás spolu v oboch kolách výberového konania získal 162 bodov z celkového počtu 195.

Róbert Kanás je absolventom Slovenskej poľnohospodárskej univerzity. Pôsobil na viacerých vrcholových riadiacich postoch, najmä vo finančnom sektore, kde získal skúsenosti s vedením pracovného tímu a skúsenosti v oblasti krízového manažmentu. Kanás má aj bohaté skúsenosti s organizovaním výstav.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X