Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Kolaz nitra agrokomplex.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: NitraDen.sk SH
17. augusta 2023 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.sk Diskusia()

FOTO: Agrokomplex 2023 opäť je tu najväčšia medzinárodná poľnohospodárska a potravinárska výstava

Prejdite sa s nami medzinárodnou poľnohospodárskou a potravinárskou výstavou Agrokomplex.

Pozrite sa s nami na 48. ročník medzinárodnej poľnohospodárskej a potravinárskej výstavy Agrokomplex. Súčasťou 48. ročníka tradičnej poľnohospodárskej a potravinárskej výstavy Agrokomplex v Nitre s podtitulom „Návrat ku koreňom“ bude aj 16. ročník Národnej výstavy hospodárskych zvierat a výstava Poľovníctvo, rybárstvo a včelárstvo. Výstava sa bude niesť v duchu slovenských zvykov, tradícií a remesiel

V rámci sprievodného programu sa dostanete späť ku zvykom, tradíciám a remeslám. Späť ku koreňom sa vraciame aj doslovne prostredníctvom regeneratívneho poľnohospodárstva, ktoré svojim bezorbovým prístupom umožňuje rastlinám vytvárať si pevnú koreňovú sústavu a funkčný ekosystém.

Bohatý program na celej ploche

Okrem expozícií sú pre návštevníkov pripravené workshopy, diskusie s odborníkmi, prednášky, odborné poradenstvo aj sprievodný kultúrny program vrátane rozmanitých gastro špecialít najmä z domácej kuchyne.

V rámci 16. Národnej výstavy hospodárskych zvierat predvádzajú jednotlivé chovateľské zväzy a združenia šampiónov vo svojich kategóriách, spolu až 600 jedincov tradičných hospodárskych zvierat. Súčasťou výstavy sú aj westernové predstavenia jazdy koní, záprahy, či vystúpenie koní z Národného žrebčína v Topoľčiankach.

Podrobný program a ďalšie informácie nájdete aj na stránke Agrokomplex.

Pozor na dopravnú situáciu v meste

Okresný dopravný inšpektorát v Nitre upozorňuje motoristov na zhustenú intenzitu cestnej premávky v Nitre, osobitne v okolí výstaviska, počas konania výstavy Agrokomplex 2023 v dňoch od 17. do 20. augusta. Zhustená doprava môže byť v tomto čase aj na vjazdoch do mesta.

Zároveň vyzývame motoristov, aby si pred cestou overili možnosti parkovania v blízkosti výstaviska a okrem parkovacích kapacít na Akademickej ulici v Nitre využili aj možnosť parkovania z Dlhej ulice priamo v objekte výstaviska Agrokomplex pri Slovenskom poľnohospodárskom múzeu v Nitre,“ uviedla nitrianska polícia.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X