Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Silvia mandulakova.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Eductech.sk
27. júna 2023 Zaujímavosti od NitraDen.skUKF Diskusia()

Absolventka nitrianskej UKF, Silvia Manduľáková, si z ankety Slovenka roka 2023 odniesla dva tituly

Výnimočný úspech zožala v ankete Slovenka roka 2023 absolventka Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre Silvia Manduľáková.

Absolútnou víťazkou prestížnej ankety Slovenka roka 2023 je absolventka magisterského aj doktorandského štúdia na Katedre techniky a informačných technológií PF UKF a zakladateľka neziskovej organizácie Eductech PaedDr. Silvia Manduľáková, PhD.

Vo finále dvakrát odznelo meno bývalej študentky UKF, ktorá si odniesla dva tituly. Titul Slovenka roka získala v kategórii Podpora mladých talentov a zároveň jej udelili aj titul Absolútna Slovenka roka 2023.

Prestížne tituly víťaziek

Mladá odborníčka z Vranova nad Topľou, ktorá sa cez svoju organizáciu snaží zvyšovať kvalitu technického vzdelávania na Slovensku, sa tak pridala k ostatným 26 úspešným ženám, ktoré si na základe výsledkov hlasovania divákov a čitateľov odniesli prestížne tituly víťaziek v ďalších 8 kategóriách aktuálneho 15. ročníka.

Silvia mandulakova.jpg
Foto: Eductech.sk

O titule Absolútna Slovenka roka rozhodla nominačná komisia v zložení Ing. Vladimír Bakeš, PhD., Ľuboš Machaj, Marián Turner, RNDr. Tomislav Jurik, CSc., Andrea Gontkovičová, Tatiana Nátna, Dr. h. c. prof. Rudolf Sivák, prof. RNDr. Jaromír Pastorek, doc. JUDr. Eduard Burda, PhD., doc. MUDr. Eliška Kubíková, PhD., MPH, Ing. Vladimír Grežo, Ing. Mikuláš Milko a Katarína Hanzelová.

 Podpora technického vzdelávania

Nápad založiť neziskovú organizáciu Eductech sa ukázal ako veľmi úspešný a prospešný nielen pre deti, ktoré sa vzdelávajú v technických oblastiach, ale aj pre spoločnosť ako celok. Aktivity tejto organizácie zamerané na podporu technického vzdelávania detí majú pozitívny vplyv na celú spoločnosť.

R_sr_mandulakova_05.jpg
Foto: Eductech.sk

V dnešnej dobe, kedy sa technická výchova často zanedbáva, je stále väčšia potreba šikovných technikov a remeselníkov. Eductech zohráva dôležitú úlohu pri vytváraní novej generácie talentovaných a kvalifikovaných pracovníkov v technických oblastiach. Ich aktivita a snaha vytvára skutočných majstrov v ich remesle, ktorí sú nenahraditeľným prínosom pre spoločnosť.

Výhody technického vzdelávania sa prejavujú nielen na individuálnom rozvoji detí, ale aj na celkovej konkurencieschopnosti a inováciách spoločnosti. Eductech prostredníctvom svojich aktivít poskytuje deťom potrebné nástroje, vedomosti a zručnosti, aby sa mohli stať skutočnými odborníkmi v technických oblastiach. Ich práca a úsilie prispievajú k rozvoju talentu a záujmu detí o techniku a remeslá, čo je neoceniteľný prínos pre budúcnosť a rozvoj spoločnosti ako celku.

Viac sa o práci víťazky dozviete aj z rozhovoru, ktorý absolventka poskytla pre samotnú UKF.

R_sr_mandulakova_01.jpg
Foto: Eductech.sk

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X