Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zimny stadion nitra rekonstrukcia (1)
ilustračné: © NitraDen.sk
23. júna 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Zimný štadión v Nitre odvlhčia, mesto zaplatí necelých 220-tisíc eur

Mesto Nitra uzatvorilo zmluvu so žilinskou firmou DMJ-klima, s.r.o., jej predmetom je odvlhčenie a vzduchotechnika zimného štadióna v Nitre.

Ako uvádza dokument, zmluva bola uzatvorená na základe výsledku verejného obstarávania. Práce majú začať do troch dní od odovzdania staveniska a ukončenie je stanovené do 31. júla 2016.

Odvlhčenie štadióna a vzduchotechnika vyjde mesto na 183.136,56 eur bez DPH. Po prirátaní 20-percentnej dane, ktorá v tomto prípade prestavuje sumu 36.627,31 eur, bude celková suma za dielo 219.763,87 eur.

„Objednávateľ neposkytuje zálohovú platbu. Zhotoviteľ je oprávnený vystaviť objednávateľovi faktúru až po protokolárnom odovzdaní a prevzatí diela. Neoddeliteľnou súčasťou faktúry vystavenej pre objednávateľa je súpis vykonaných prác a dodávok potvrdený odborným pracovníkom zhotoviteľa,“ uvádza zmluva, ktorú zverejnilo mesto na svojom webe.

Podľa dokumentu je vlastníkom zhotoveného diela mesto a firma nesie zodpovednosť za škodu od momentu prevzatia staveniska do protokolárneho odovzdania diela Nitre. Počas doby realizácie diela je zhotovujúca firma zodpovedná za všteky škody, ktoré sa na zhotovovanej veci vyskytnú. Zmluva uvádza aj výnimky, kedy uvedené neplatí.

Záručná doba na dielo je 36 mesiacov a začína plynúť dňom odovzdania diela objednávateľovi, čiže mestu Nitra. „Po dokončení a odovzdaní zhotoveného diela sa zhotoviteľ zaväzuje prijímať a vybaviť prípadné reklamácie aj od tretej osoby, ktorej bolo zhotovené dielo zverené, tak akoby ich predniesol sám objednávateľ,“ píše sa v zmluve.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X