Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
SPU Nitra
Lucia Bihuncová, © NitraDen.sk
26. septembra 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2016

Na SPU sa začal nový akademický rok, externistov je menej

Na Slovenskej poľnohospodárskej univerzite (SPU) v Nitre sa v pondelok začal nový akademický rok. Počet denných študentov sa v posledných rokoch stabilizoval na počte zhruba 6 800, dramaticky však klesol počet externistov.

Dôvodom je spoplatnenie tejto formy štúdia. V porovnaní s akademickým rokom 2010/2011 predstavuje pokles 60 percent.

„Do budúcnosti možno predpokladať, že s najväčšou pravdepodobnosťou sa bude znižovať záujem o túto formu štúdia aj naďalej, pretože po komplexnej akreditácii vysokých škôl na Slovenku sa predĺžila externá forma štúdia o jeden rok – bakalárske štúdium bude trvať štyri roky a inžinierske tri roky,“ uviedla hovorkyňa univerzity Renáta Chosraviová.

Najväčšou fakultou SPU je Fakulta ekonomiky a manažmentu, ktorá má spolu vo všetkých troch stupňoch štúdia 2 235 študentov. Najmenej študentov – 757 má Fakulta európskych štúdií a regionálneho rozvoja. Na Fakulte ekonomiky a manažmentu je najväčší záujem o študijné programy manažment podniku, ekonomika podniku a účtovníctvo. Na ďalších fakultách sú pre študentov najviac atraktívne programy bezpečnosť a kontrola potravín, aplikovaná biológia, výživa ľudí, špeciálne chovateľstvo, kvalita a bezpečnosť vo výrobných technológiách, regionálny rozvoj a politiky EÚ, krajinné inžinierstvo, krajinná a záhradná architektúra.

V akademickom roku 2016/2017 ponúka univerzita 95 študijných programov, z toho 40 v prvom stupni štúdia, 32 v druhom a 23 v treťom stupni.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X