Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Siet podla siete ukf vystava galeria nitra.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Nitrianska galéria
12. februára 2020 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skTS NitraDeň.sk

Sieť podľa Siete je výstava študentov v Nitrianskej galérii a pokrýva množstvo vecí a javov vo svete

Študentky a študenti Katedry výtvarnej tvorby a výchovy Pedagogickej fakulty Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre vytvorili výstavu Sieť podľa Siete.

Sieť predstavuje množstvo vecí a ide o fenomén týkajúci sa spoločnosti, okolitého sveta a ľudí. Je možné ju vnímať ako spleť jednotlivých vlákien, ktoré vytvárajú bežne štvoruholníkové očká. Takéto je bežné vnímanie siete, prenesený význam má mnoho spoločného s týmto faktom.

Sieť má prenesene značiť rozvetvenú sústavu ciest, miest a skutočností či informácií. Taktiež je možné sieť vnímať ako štruktúru či matematický model telesa.

Kurátor Martin Kratochvil dodal: „Výtvarné výpovede študentov Katedry výtvarnej tvorby a výchovy Pedagogickej fakulty Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre reflektujú tému Sieť s ohľadom na špecifiká a možnosti materializácie vo výstavných priestoroch Bunkra.“

Výstava diel študentov Sieť podľa Siete sa uskutoční v Nitrianskej galérii v priestoroch Bunkra. Vernisáž výstavy sa koná 20. februára o 18.00 hod. a trvanie výstavy bude od 21. februára do 8. marca počas otváracích hodín, v utorky až piatky v čase od 10.00 do 18.00 a počas sobôt a nedieľ od 13.00 do 18.00 hod.

Motív výstavy sa nesie v hesle: „Na počiatku bola Sieť. Tá Sieť bola v Sieti a tá sieť bola Sieťou. Ona bola na počiatku v Sieti. Ňou vzniklo všetko a bez nej nevzniklo nič z toho, čo jestvuje. A v nej bola Sieť a Sieť bola Sieťou Sietí. A tá Sieť v Sieti svieti ale Sieť ju nepohltila. Od Siete bola poslaná Sieť; volala sa Sieť. Prišla ako Sieť vydať Sieť o Sieti aby všetci prostredníctvom nej v Sieť uverili.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X