Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
EURO: Kukláèi
ilustračné: SITA ILUSTRAÈNÁ SNÍMKA Kukláèi poèas prepravy Eura na Slovensko z hranièného priechodu Bratislava - Jarovce do priestorov NBS. Bratislava, 2. december 2008. Foto: SITA/Nina Bednáriková
20. júla 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2016

Polícia zasahuje v Atómovej elektrárni Mochovce

Slovenské elektrárne po dvoch rokoch znova zaujali slovenskú políciu. Konkrétne Atómová elektráreň Mochovce. Práve v tejto jadrovej elektrárni vykonáva Národná kriminálna agentúra (NAKA) policajnú raziu.

Slovenské elektrárne, ktoré majú na starosti dostavbu Mochoviec a ktoré vlastnia túto elektráreň, policajnú raziu potvrdili. „Potvrdzujeme, že NAKA v stredu vstúpila na stavbu tretieho a štvrtého bloku Atómovej elektrárne Mochovce do kancelárií bývalého dodávateľa dostavby elektrárne,“ uviedla pre portál vEnergetike.sk hovorkyňa Slovenských elektrární Janka Burdová s tým, že ďalšie podrobnosti poskytne Polícia SR.

Policajnú akciu potvrdili aj samotní policajti. „Môžeme potvrdiť, že Národná kriminálna agentúra Prezídia Policajného zboru vykonáva, takmer na celom území Slovenska, zaisťovacie úkony v súvislosti so zabezpečovaním účtovných dokladov pre účely trestného konania,“ uviedol Martin Wäldl z oddelenia komunikácie a prevencie kancelárie prezidenta Policajného zboru. Bližšie informácie o policajnej razii však nechcel poskytnúť. „Bližšie informácie poskytneme hneď ako to procesná situácia dovolí,“ konštatoval Wäldl.

Policajti vykonali raziu v Slovenských elektrárňach ešte v roku 2014, a to minimálne dvakrát. Jednu policajnú raziu, ktorá mala byť súčasťou vyšetrovania vo veci obzvlášť závažného zločinu porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku a zločinu skresľovania údajov hospodárskej a obchodnej evidencie, vykonali v lete. Druhú koncom toho istého roka. V tomto prípade mal policajný zásah nadväzovať na prvú raziu a mal sa týkať Vodnej elektrárne Gabčíkovo.

Súčasné vedenie Slovenských elektrární zostalo po policajných raziách a vyšetrovaní relatívne pokojné. Hlavne po tom, ako zistilo, že vyšetrovanie sa týka obdobia pred vstupom Enelu do Slovenských elektrární, a teda nesúvisí s činnosťou talianskeho investora v slovenskom dominantnom výrobcovi elektriny. To, že vyšetrovanie je zamerané na skutočnosti, ktoré sa udiali v období pred dokončením akvizície Slovenských elektrární, t.j. v apríli 2006, mali potvrdzovať aj úradné dokumenty, ktoré policajti elektrárňam predložili. Vedenie Slovenských elektrární viackrát zopakovalo, že poskytnú polícii plnú súčinnosť a potrebné informácie.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X