Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Kino Palace, v ktorom mesto Nitra plánuje zriadi v spolupráci s Univerzitou Konštantína Filozofa filmový klub. V Nitre v súèasnosti funguje len jedno kino. Kino Palace zatvorili minulý rok, kino Lipa tento rok pred letnými prázdninami. Na rozviazaní nájomnej zmluvy sa spoloènos Istropolis Cinema dohodla s mestom pre veľmi nízku návštevnos. Prevádzkova už bude len kino Orbis v centre mesta. Nitra, 12. október 2006. Foto: SITA/Mária Pietová
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: SITA
1. februára 2014 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk© TASR Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Ilustračné: SITA/AP

Mesto začne rekonštrukciu bývalého kina Palace najskôr na budúci rok

Nitra 1. februára – Mesto Nitra momentálne nemá v rozpočte žiadne peniaze, za ktoré by mohlo zrekonštruovať budovu bývalého kina Palace. Radnica však má s týmto objektom svoje plány. K ich realizácii by mohlo dôjsť už v priebehu budúceho roka, keď by sa tam mohlo presťahovať Fórum mladých. To mesto zriadilo v roku 2010 a slúži na rôzne aktivity mládeže. Dnes sídli v objekte Media Haus, kde si magistrát prenajíma priestory. Podľa viacerých mestských poslancov je však poplatok za prenájom príliš vysoký. Súkromnému majiteľovi platí radnica ročné nájomné 59.790 eur. Spolu s nákladmi na energie vo výške 17.280 eur tak magistrát zaplatí za priestor pre mládež každý rok dovedna 77.070 eur.

Mesto preto už dlhší čas uvažuje o presťahovaní Fóra mladých do niektorého z vlastných nevyužívaných priestorov. Pre dobrú polohu v centre mesta sa ako najvýhodnejšia javí práve alternatíva, podľa ktorej by sa fórum presťahovalo do budovy niekdajšieho kina Palace. Tá však už dlhšie chátra. Ako pred časom povedal nitriansky viceprimátor Ján Vančo, oprava a adaptácia objektu kina by stála odhadom asi 590.000 eur. Podľa jeho slov by sa však táto investícia mohla mestu vyplatiť. „Za nejaké osemročné obdobie by sa nám vrátilo to, čo by sme dali na nájomné,“ povedal.

Nitriansky primátor Jozef Dvonč však pripomína, že momentálne v rozpočte peniaze na rekonštrukciu objektu nie sú a až do konca tohto volebného obdobia si mesto neplánuje brať žiadny nový úver.

„Budova kina Palace je teda len v takom štádiu, že sa robí projekt na jej rekonštrukciu a počítame zatiaľ s tým, že tam bude Fórum mladých. Chceme to pripraviť tak, aby sa práce mohli začať na budúci rok. Uvidíme, čo bude obsahovať projekt, aké to bude rozsiahle a čo vlastne projektanti vymyslia. Potom to môžeme realizovať,“ vysvetlil.
Jeho slová potvrdil aj viceprimátor Štefan Štefek. „Termín na dodanie projektovej dokumentácie je, myslím, do konca apríla. Tá bude obsahovať výkaz výmer, a potom môžeme vypísať súťaž na dodávateľa. Teda až potom, keď budeme vedieť, aké sú odhadované náklady na rekonštrukciu,“ dodal.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X