HOKEJ-TE: Poprad – Nitra
1
HOKEJ: HK Poprad – HK Nitra Súboj pred bránou mužstva HK Nitra počas hokejového zápasu 47. kola v Tipsport extralige 2013/2014, HK Poprad – HK Nitra. Poprad, 9. február 2014. Foto : SITA/Radoslav Maťaš
10. februára 2014 Šport NitraHokej od NitraDen.skSITA, © SITA 2013 SITA/AP

HOKEJ: Extraliga – Poprad – Nitra

Hokej – Tipsport extraliga – 47. kolo:
HK Poprad – HK Nitra 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Góly: 49. Kurali (A. Kroták) – 7. L. Novák (Stümpel, Ordzovenský), 36. Lelkeš (R. Mráz), 60. R. Tománek (D. Milo)
Vylúčení: 6:6 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík, M. Novák – Korba, Rovenský, 1711 divákov
Zostavy:
Poprad: Sidor – Gáborčík, D. Brejčák, Kurali, Fabian, Dinda, Makovský, Látal, Štrauch – T. Sýkora, Ľ. Vaic, A. Lapšanský – A. Kroták, Mlynarovič, Matúš Paločko – S. Takáč, Paukovček, Drábek – Gápa, Belluš, M. Nagy
Nitra: Lakosil – Nádašdi, D. Milo, P. König, Ordzovenský, F. Kuzma, M. Novák, Ďurkech, Piačka – H. Ručkay, Miroslav Kováčik, J. Ručkay – R. Tománek, Stümpel, L. Novák – Pupák, T. Chrenko, M. Segľa – Bajtek, Lelkeš, R. Mráz

Poprad s novým obrancom Látalom v zostave inkasoval hneď z prvej presilovky súpera. V dobrej streleckej pozícii sa ocitol Stümpel, ktorý ju zadovkou vylepšil pre Lukáša Nováka. Ten poslal puk nechytateľnej k vzdialenejšej žrdi Sidorovej bránky – 0:1. Po Fabianovej strele od modrej čiary mohli vyrovnať Paukovček aj Takáč, ale v skrumáži pred bránkou nedokázali presne zakončiť. Následne našiel Sýkora parádnou prihrávkou Lapšanského, ten si osamotený neporadil s Lakosilom. Na prvú prestávku tak odchádzali s najtesnejším vedením hostia z Nitry.

Aj úvod druhého dejstva patril Nitranom. Najväčšiu príležitosť zvýšiť spálil Tománek. Vo vlastnom oslabení unikol obranca „kamzíkov“ Brejčák, blafák však nedotiahol do gólového konca. Po polovici zápasu mali stále mierne navrch hosťujúci hráči podporovaní spoľahlivým Lakosilom. V 32. min mohol po nenápadnom teči skórovať Henrich Ručkay, puk letel ponad bránku. Popradčania sa nevedeli dlho dostať z vlastného pásma, výsledkom čoho bol v 36. min gól Lelkeša. Bezkrvný výkon domácich pokračoval aj naďalej, ale v samom závere Lukáš Novák nezvýšil na 3:0 pre Nitru vďaka dobrému zásahu Sidora.

V tretej tretine pokračoval rozháraný hokej, na oboch stranách sa často vylučovalo. Po návrate z trestnej lavice mohol streliť kontaktný gól Popradu Drábek, Lakosil včas zasiahol betónom. Taktický zámer hostí brániť v pätici od červenej čiary im vychádzal dokonale. Popradskí hokejisti účinný recept hľadali veľmi ťažko. V 49. min pri vylúčení M. Segľu šikovne do útočného pásma zatiahol puk Kroták, našiel voľného Kuraliho, ktorý sa nemýlil – 1:2. Dve a pol minúty pred záverečným klaksónom mal výsledkovú poistku na hokejke Jakub Ručkay, Sidor však udržal „kamzíkov“ v hre o body. Následne sa nechali Popradčania vylúčiť. Nepomohol im ani vyžiadaný oddychový čas a hra bez brankára v poslednej minúte: naopak kanonier Tománek v 60. min do opustenej bránky potvrdil tri body pre Nitru.