Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustracne 1.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Praktická Ambulancia
25. októbra 2023 Správy NitraPR od Informačný servis

„Bez čakania je vyšetrenie lepšie nielen pre pacienta ale aj pre nás,“ zhodnú sa lekári Praktickej Ambulancie v Nitre

Podľa prieskumu v ambulancii viac ako 90% pacientov nitrianskej Praktickej Ambulancie na vyšetrenie nemusí čakať a sú vyšetrení na presný čas, na ktorý sa objednali.

„Keď si pacient sám vyberie termín vyšetrenia, ktorý mu najviac vyhovuje, tak sa ho snaží aj dodržať a potom nemusí zbytočne čakať v ambulancii“ uviedla MUDr. Gabriela Pokorná.

V nitrianskej Praktickej Ambulancii sa môžu pacienti sami objednať na čas, ktorý im najlepšie vyhovuje. Objednávanie je pre pacientov samozrejme bezplatné a pacient sa môže objednať cez internet z pohodlia svojho domova 24 hodín denne na www.praktickaambulancia.sk.

Na internete pacient prehľadne vidí všetky voľné termíny na vyšetrenia a odbery a môže si vybrať termín, ktorý je pre neho najvhodnejší. Okrem objednávania cez internet sa pacienti tiež môžu objednať aj telefonicky alebo emailom.

Vďaka objednávaniu sú pacienti rýchlejšie a lepšie vyšetrení

Objednávanie poskytuje komfort nielen samotnému pacientovi, ale veľmi napomáha aj ambulancii, pretože lekári a sestry sa môžu na vyšetrenie pacienta dopredu pripraviť.

„Objednávanie pacientov nám umožňuje lepšie sa pripraviť na vyšetrenie pacienta – pripraviť zdravotnú dokumentáciu, skontrolovať výsledky odberov a pripraviť pacienta lekárovi“ uviedla zdravotná sestra Katarína Cintulová.

„Lekár si môže dopredu naštudovať zdravotnú dokumentáciu a potom sa sústredí len na samotné vyšetrenie pacienta, pri ktorom má všetko pripravené“ dodal MUDr. Michal Balco.

K efektívnejšej a rýchlejšej obsluhe pacientov prispieva tiež emailová komunikácia pacientov s ambulanciou.

Pacienti sa nemusia spoliehať len na telefón, pretože sestričky možno vybavujú pacienta, ktorý je práve v ambulancii, ale pacient môže napísať email, ktorý ambulancia dostane za pár sekúnd

„Na emaily odpovedáme do niekoľkých minút a je to často efektívnejšie ako telefonovanie. Pacienti sa často pýtajú na otázky ohľadom registrácie, termínov vyšetrení, ale tiež hojne využívajú možnosť emailom si objednať lieky. E-recept im potom posielame priamo do lekárne. Lieky si potom môžu vybrať v ktorejkoľvek lekárni bez toho, aby museli navštíviť ambulanciu“ povedala zdravotná sestra Eva Jávorová.

Ilustracne 8.jpg
Foto: Praktická Ambulancia

Nitrania oceňujú nadštandardnú ordinačnú dobu

Na rozdiel od väčšiny ambulancií je Praktická Ambulancia v Nitre od novembra otvorená až 12 hodín denne od 8.00 do 20.00 hod v pracovných dňoch.

Túto nadštandardnú ordinačnú dobu veľmi oceňujú hlavne zamestnaní pacienti, ktorí si nemusia vyberať voľno v práci a môžu si vybaviť lekára aj po svojej pracovnej dobe“ doplnila sestra Mária Zuzkovičová.

V nitrianskej Praktickej Ambulancii ordinujú až 2 všeobecní lekári pre dospelých MUDr. Gabriela Pokorná a MUDr. Michal Balco.

Praktická Ambulancia je otvorená v centre mesta v novostavbe ORBIS na Štefánikovej 46, hneď vedľa OC Prior, priamo pri frekventovaných zastávkach MHD Centrum a Mlyny. Okrem výbornej dopravnej dostupnosti MHD sa pre motorizovaných pacientov v okolí nachádza dostatok parkovacích plôch, buď priamo v ORBIS alebo za OC Prior.

Viac informácií nájdete na www.praktickaambulancia.sk alebo na 037/656 34 15.

Informačný servis

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X