HK Nitra, HK Poprad, hokej, šport
6
SITA
8. februára 2018 Šport NitraHokej od NitraDen.skSITA, © SITA 2018 Diskusia()

Hokejisti Nitry zvíťazili 3:2 nad Popradom v stredajšom zápase 44. kola Tipsport ligy 2017/2018 a udržali sa na čele tabuľky.

Tím spod Zobora sa ujal vedenia už v 5. minúte presným zásahom Justina Kovacsa v presilovke, no v 17. minúte rovnako v početnej výhode vyrovnal obranca Peter König. V druhej časti sa domáci dostali do dvojgólového trháku zásluhou Henricha Ručkaya a Judda Blackwatera, za hostí v 56. minúte už len skorigoval Samuel Mlynarovič.

Nitra si v stredu pripísala siedmy triumf z ostatných ôsmich ligových zápasov, Poprad zase šiestu prehru z ostatných siedmich duelov.

Zľava: Radoslav Macík z HK Nitra, brankár Vladimír Kováč a Samuel Mlynarovič, obaja z HK Poprad. Foto: SITA

Hokej – Tipsport liga 2017/2018 – 44. kolo – streda:

HK Nitra – HK Poprad 3:2 (1:1, 2:0, 0:1)

Góly: 5. Kovacs (Blackwater, Ordzovenský), 24. H. Ručkay (Bradley, J. Milam), 26. Blackwater (M. Slovák, Ordzovenský) – 17. P. König (Mlynarovič, Štrauch), 56. Mlynarovič (Svitana, Štrauch)
Vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, Fridrich – Výleta, Orolin, 2 257 divákov