Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
HOKEJ-TE: Nitra -  Trenèín
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
HOKEJ-TE: Nitra – Trenčín Martin Bača (vľavo), Jozef Stumpel (v strede) z HK Nitra (Vladimír Kútny z Dukla Trenčín (vpravo) počas 25 . kola slovenskej hokejovej Tipsport extraligy 2013/2014 medzi HK Nitra - Dukla Trenčín. Nitra, 26. november 2013. Foto: SITA/Martin Havran
27. novembra 2013 Šport NitraHokej od NitraDen.skSITA, © SITA 2013 SITA/AP

Nitrianski hokejisti podľahli Trenčínu 2:3 po samostatných nájazdoch

Hokej – Tipsport extraliga 2013/2014 – 25. kolo:
HK Nitra – Dukla Trenčín 2:3 po sam. nájazdoch (1:1, 0:0, 1:1 – 0:0, 0:1)
Góly: 2. M. Kováčik (H. Ručkay, D. Milo), 53. M. Kováčik (H. Ručkay) – 5. Šišovský, 58. Novajovský (Kútny), rozhodujúci sam. nájazd F. Nemček
Vylúčení: 8:7 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jura, Lauff – Kacej, Tvrdoň, 2084 divákov
Zostavy:
Nitra: Kristan – D. Milo, Nádašdi, Ordzovenský, M. Bača, Rais, M. Novák, Ďurkech – M. Kováčik, T. Chrenko, H. Ručkay – R. Tománek, Stümpel, L. Novák – Martin Segľa, M. Hamrák, Bajtek – Štumpf, Kmeč, Pupák – Piačka
Trenčín: Lašák – M. Nemčík, Bobček, Novajovský, Čerešňák, M. Habšuda, Ryzák, E. Bagin, Šimíček – Kútny, O. Rusnák, Komínek – M. Toman, Troliga, T. Klíma – Šišovský, F. Nemček, Buliš – P. Stantien, Palák, Lipták

HOKEJ-TE: Nitra - Trenèín

Do stretnutia lepšie naskočili Nitrania, ktorí sa dostali do vedenia už po 72 sekundách hry. Prečíslenie troch proti dvom vyriešil strelou pomedzi Lašákove betóny Miroslav Kováčik. Domáce oslavy netrvalo dlho. V 5. min Šišovský vystihol vo vlastnom obrannom pásme rozohrávku súpera, následne sa dostal do samostatného nájazdu, ktorý ukážkovo zakončil – 1:1. O dve minúty neskôr mohla Nitra znova vyhrávať, ale Tománkova individuálna akcia gólom neskončila. V závere úvodnej časti ešte podkúrila domácej obrane trojica Rusnák – Kútny – Komínek. Tretí menovaný však v dobrej pozícii minul bránku Nitry, a tak sa do kabín odchádzalo za nerozhodného stavu 1:1. V druhej tretine mali viac z hry Nitrania. Do šancí sa dostávali najmä členovia Chrenkovej formácie. Ich tutovky však likvidoval ako na bežiacom páse výborný Lašák v bránke hostí.

Aj po 40 minútach bol osud duelu stále otvorený. V tretej dvadsaťminútovke sa Nitranom podarilo znova nakloniť misky váh na svoju stranu. V 52. min zužitkoval krásnu prihrávku Henricha Ručkaya na svoj druhý gól v zápase Miroslav Kováčik a bolo 2:1. V nervóznom závere sa Trenčanom podarilo opäť vyrovnať. Vylúčenie Lukáša Nováka potrestal obranca Novajovský, ktorého bombu od modrej zastavila až sieť nitrianskej bránky. Za stavu 2:2 sa išlo do predĺženia, v ktorom mal rozhodnutie na hokejke domáci Tomáš Chrenko. Jeho krásnu individuálnu akciu však zneškodnil Lašák a o víťazovi museli rozhodnúť až samostatné nájazdy. V penaltovej lotérii sa za hostí presadili F. Nemček a Kútny, v domácom drese sa úspešný exekútor nájazdu nenašiel.

Hlasy:
Antonín Stavjaňa (tréner HK Nitra): „Prehrali sme a nemôžeme byť spokojný. Pohŕdli sme množstvom šancí, ktoré vynikajúco vychytal Lašák. Ja mám rád tvrdšiu hru, ale toto mi už pripomínalo wrestling.“
Milan Staš (tréner Trenčína): „Mali sme zlý vstup do zápasu aj napriek tomu, že sme si na porade o tom hovorili. Trochuu to s nami otriaslo, ale po vyrovnávajúcom góle sme dostali krídla a zlepšili pohyb. Súper sa v závere dostal síce do vedenia, no nevzdávali sme sa. Podarilo sa nám vyrovnať a dotiahli sme to až do nájazdov, kde som mal opäť šťastnú ruku. Musím pochváliť brankára Lašáka aj všetkých chlapov za obetavý výkon.“

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.