Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zvolenska.png
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
maps.google.com
23. októbra 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Na Zvolenskej opravia jednu časť chodníka, mesto zaplatí vyše 46-tisíc eur

Chodník na Zvolenskej ulici v Nitre, ktorý sa nachádza v mestskej časti Klokočina, sa dočká opravy. Opravovať sa však bude len na strane, kde sú párne čísla (od č. 2 po č. 32).

Obyvatelia Nitry chodiaci po Zvolenskej ulici sa môžu tešiť na vynovený chodník. Jeho oprava má byť ukončená do 30. novembra tohto roka.

Podľa zmluvy, ktorú mesto Nitra zverejnilo na svojej webovej stránke, vykoná opravu chodníka družstvo Lumen. To predložilo mestu cenovú ponuku dňa 6. októbra 2016.

„Zmluvou sa zhotoviteľ zaväzuje vyhotoviť dielo vo vlastnom mene a na vlastnú zodpovednosť, na vlastné náklady a objednávateľ sa zaväzuje vykonané bezvadné dielo prevziať a zaplatiť cenu za vykonanie diela uvedenú v čl. III tejto zmluvy,“ uvádza sa v dokumente.

Cena vyhotovenia diela, respektíve suma za všetky práce dodávky, bola určená na 38.370,85 eur bez DPH. Po prirátaní dane (7.674,17 eur) teda Nitra za chodník zaplatí 46.045,02 eur.

„Cena obsahuje všetky náklady a zisk zhotoviteľa, nevyhnutné k riadnemu a včasnému zrealizovaniu diela. Rovnako tak cena obsahuje aj predpokladané náklady vzniknuté vývojom cien v národnom hospodárstve a to až do doby ukončenia diela podľa zmluvy,“ píše sa v zmluve.

Záručná doba na chodník je 24 mesiacov a začína plynúť dňom nasledujúcim po dni prevzatia diela.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X