ilustračné foto: SITA
8. októbra 2018 Šport NitraHokej od NitraDeň.skSITA Diskusia()

Zvolen uspel v Nitre, víťazstvo si vybojoval až po predĺžení

HK Nitra – HKM Zvolen 2:3 po predĺžení (0:0, 0:0, 2:2 – 0:1).

Hokejisti Zvolena zdolali Nitru 3:2 po predĺžení na jej ľade v nedeľňajšom zápase 10. kola Tipsport ligy. Všetky góly padli až po druhej prestávke. Skóre otvoril v 45. min Zvolenčan Peter Šišovský v presilovke, ale už o 49 sekúnd neskôr vyrovnal Lane Schiedl a o ďalšie štyri minúty poslal Nitru do vedenia Marek Slovák. Hostí nitriansky obrat nezlomil a v 53. min vyrovnal Milan Kytnár. Zápas dospel do predĺženia a v ňom rozhodol už v 25. sekunde obranca Davis Vandane.

Hokej – Tipsport liga 2018/2019 – 10. kolo – nedeľa:

HK Nitra – HKM Zvolen 2:3 po predĺžení (0:0, 0:0, 2:2 – 0:1)
Góly: 46. Scheidl (Marek Slovák), 50. Marek Slovák – 45. Šišovský (P. Zuzin, Michal Chovan), 53. Kytár (A. Drgoň), 61. Vandane (Vandas)
Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Lokšík – Tvrdoň, Synek, 2247 divákov

Zostavy:
Nitra: Foltán – McCormack, Mezei, Morrison, Rais, Miroslav Pupák, Rácz, A. Sloboda – Blackwater, Marek Slovák, Lantoši – L. Hrušík, Bortňák, B. Rapáč – Scheidl, D. Richard, S. Buček – Pätoprstý, J. Šiška, Fominych – Mychan
Zvolen: Skapski – Ulrych, Vandane, D. Růžička, Zeleňák, Michal Roman, A. Drgoň, Černook – P. Halama, Špirko, Vandas – Šišovský, M. Halama, Lušňák – P. Zuzin, Kytnár, Michal Chovan – S. Petráš, Holovič, Andrisík