Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Otvorenie na nitrianskom hrade.jpg
Lucia Bihuncová, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.
6. júla 2017 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2017

Zverejnili nominácie na Ceny CE•ZA•AR 2017, o dve z cien zabojuje aj kaviareň na Nitrianskom hrade

Nominácie na architektonickú Cenu CE•ZA•AR sú známe. Medzinárodná porota rozhodla o nominovaní 15 diel v piatich kategóriách. Víťazov vyhlásia na slávnostnom galavečere 5. októbra. Informuje o tom profesionálny architektonický portál Archinfo.sk.

Nominácie na Cenu za architektúru CE•ZA•AR 2017 boli udelené v súlade so štatútom v piatich kategóriách, a to v kategórii Rodinné domy tri nominácie, v kategórii Občianske a priemyselné budovy dve nominácie, v kategórii Rekonštrukcia a obnova budov tri nominácie, o cenu za Interiér zabojujú štyri nominácie a za Exteriér tri nominácie.

V kategórii Rodinné domy sú nominované tri domy, jeden rodinný a dva víkendové, konkrétne: Dom v Dome, Bernolákovo (autor: Martin Jančok; spolupráca: Michal Janák, Ivana Čobejová, Ľubica Segečová, Michal Marcinov, Samuel Šimonovič); Dom pri jazere, Vojka nad Dunajom (autor: Peter Jurkovič) a víkendový dom Vlčie hrdlo (autori: Henrich Korec a Ladislav Jurík).

V kategórii Občianske a priemyselné budovy sú nominované: Poľovnícky dom, Kuchyňa (autori: Tomáš Auxt, Peter Kožuško, Miro Hrušovský, Linda Hrušovská a Peter Hudač) a Castellum Cafe, Nitriansky hrad (autori: Martin Dulík, Marek Šumichrast a Lívia Dulíková).

O Cenu CE•ZA•AR sa v kategórii Rekonštrukcia a obnova budov uchádzajú projekty: Obnova neologickej synagógy v Lučenci (autor: Zsolt Papp; spolupráca: Alica Tichá a Ladislav Palacka); Rekonštrukcia meštianskeho domu Trojičné námestie, Trnava (autori: Matúš Vallo, Oliver Sadovský, Branislav Husárik, Marcel Vadík, Viliam Zajíček a Mateja Vonkomerová) a Stará synagóga v Bardejove (autori: Peter Gomboš, Ján Krcho a Tomáš Lupták).

Za Interiér sú nominované: Rekonštrukcia bytu v bývalom kláštore, Trnava (autor: Peter Jurkovič); Fach, Bratislava (autori: Ilja Skoček a Martin Skoček); Byt S, Bratislava (autori: Katarína Príkopská, Ivan Príkopský a Tomáš Szőke) a Čínska reštaurácia Jasmín na Židovskej ulici, Bratislava (autori: Matúš Vallo, Oliver Sadovský, Branislav Husárik a Marián Stanislav).

Napokon v kategórii Exteriér o cenu zabojujú projekty: UWO (Unidentified Wooden Object), Piešťany, ktorý je výsledkom worshopu dvoch desiatok mladých ľudí; ďalej Obnova časti Námestia slobody, Prievidza (autori: Marian Trcka, Branislav Lackovič a Jaroslav Tarajčák) a Castellum Cafe, Nitriansky hrad (autori: Martin Dulík, Marek Šumichrast a Lívia Dulíková).

Podrobnejšie profily nominovaných stavieb možno vidieť TU.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X