Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zeleznicna_stanica_nr_maps.google.sk_.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
maps.google.sk
24. júna 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2016

ŽSR a mesto podpísali memorandum o obnove železničnej stanice

Memorandum o spolupráci pri obnove nitrianskej železničnej stanice podpísali 22. júna Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) s mestom Nitra. Cieľom memoranda je riešiť budúcnosť železničnej stanice, ktorá je v súčasnosti v zlom technickom stave.

Ako včera informovala hovorkyňa ŽSR Martina Pavliková, prvým krokom bude vytvorenie odbornej skupiny, v ktorej budú zastúpení pracovníci ŽSR, mesta Nitra a ďalší odborníci. Druhým krokom bude vypracovanie komplexnej Štúdie alternatívnych možností riešenia obnovy železničnej stanice Nitra. V súčasnosti prichádzajú podľa Pavlikovej do úvahy štyri varianty riešenia budúcnosti stanice – rekonštrukcia existujúcej budovy, výstavba novej stanice na voľných pozemkoch ŽSR, výstavba terminálu integrovanej osobnej prepravy alebo revitalizácia železničnej stanice a okolia.

Štúdia by mala odrážať a zosúladiť budúce potreby ŽSR ako prevádzkovateľa železnice, mesta Nitra a Nitrianskeho samosprávneho kraja. Prihliadať bude na aktuálny rozvoj investícií v meste a tiež na predpokladaný vývoj dopravy v tomto regióne v najbližších desiatich až dvadsiatich rokoch.

,,Železničná stanica Nitra nevyhovuje prevádzkovým kritériám súčasnej doby. Mojou snahou je, aby sme v spolupráci s mestom definovali najvhodnejší variant jej modernizácie a následne začali realizovať konkrétne kroky v tejto oblasti,“ uviedol generálny riaditeľ ŽSR Tibor Šimoni. Memorandum o spolupráci uzatvorili ŽSR a mesto Nitra na základe uznesenia Vlády Slovenskej republiky z 30. septembra 2015.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X