Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zs benkova.png
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, maps.google.com
12. decembra 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

ZŠ Benkova v Nitre môže mať dvojnásobnú radosť, zaujala aj Jaguar Land Rover

Základná škola Benkova v Nitre môže mať dvojnásobnú radosť. Úspechy jej žiakov zaujali Jaguar. Škola sa zároveň stala centrom vzdelávania pre učiteľov základných i stredných škôl.

Základná škola Benkova v Nitre sa stala súčasťou celoslovenského projektu inovatívnej výučby s názvom „Moja prvá škola“. Do projektu je zapojených viac než 1300 škôl a necelých 6-tisíc učiteľov z celého Slovenska.

Ako sa vyjadrila zástupkyňa riaditeľky Mária Bernáthová zo ZŠ Benkova, ide o unikátne prepojenie učebných materiálov a digitálneho učiva, čo predstavuje kombináciu, ktorá pomáha pútavo učiť a zároveň baví žiakov.

To, že sa ZŠ Benkova stala centrom vzdelávania, kam sa chodia školiť učitelia základných i stredných škôl nášho kraja, potvrdila aj riaditeľka školy Aneta Galová. Škola v spolupráci s neziskovou organizáciou EDULAB poskytla účastníkom projektu ukážkové hodiny ako aj školenie učiteľov zamerané na inovatívne formy učenia.

Ďalším dôvodom na radosť je to, že úspechy žiakov v programovaní zo ZŠ Benkova si všimli aj zástupcovia spoločnosti Jaguar Land Rover. Práve tí ponúkli škole spoluprácu.

ZŠ Benkova úzko spolupracuje s Katedrou informatiky UKF v Nitre, a tak particupuje na programovaní rôznych projektov. Žiaci základnej školy získali titul Najlepší tvorca na výstave Mladý tvorca či viaceré ocenenia na medzinárodných súťažiach.

Na ZŠ Benkova sa informatika vyučuje už od prvého ročníka a v rámci nej aj programovanie. Ako uviedla riaditeľka školy Aneta Galová, škola má veľmi dobré technické aj personálne vybavenie a deti podľa jej slov práca s počítačom baví.  Škola v tomto období navyše nakupuje ozboty, a preto si deti vyskúšajú i prácu s týmito malými robotmi.

Okrem 300 počítačov, ktorými škola disponuje, sa v nej nachádza aj 60 tabletov, ktoré učitelia využívajú ako v triedach pre nadané deti, tak aj v bežných triedach. V desiatich počítačových učebniach sa žiaci učia popri prírodovedných predmetoch i jazyky či humanitné a spoločenskovedné predmety.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X