Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
knižnica, knihy
ilustračné: pixabay.com
20. decembra 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Na Zobore pribudne pobočka Krajskej knižnice Karola Kmeťka

Nitriansky samosprávny kraj informoval o vytvorení novej pobočky Krajskej knižnice Karola Kmeťka v Nitre. Po pobočkách na Fraňa Mojtu a Klokočine pribudne tretia na Zobore.

Nová pobočka knižnice bude sídliť v priestoroch Kultúrneho centra, ktoré sa nachádza na Zobore. Podľa NSK jej knižničný fond bude tvoriť približne 4-tisíc kníh.

Nová pobočka poskytne požičiavanie kníh, organizovanie autorských besied a hlasného čítania. Podľa požiadaviek čitateľov sa však aktivity knižnice môžu v týchto priestoroch rozšíriť.

Ako uviedol kraj, o vytvorenie pobočky na Zobore požiadali samotní obyvatelia tejto mestskej časti. Knižnica preto v snahe vyhovieť uvedenej požiadavke, pripravila zámer na zriadenie pobočky s prihliadnutím na veľkosť mestskej časti, v ktorej žije približne 7-tisíc obyvateľov.

Knižnica plánuje zabezpečiť aj počítačové vybavenie, a to z dôvodu poskytovania efektívnych elektronických výpožičných služieb s možnosťou vyhľadávania v databáze kníh a online katalógu.

Ako ďalej úrad informoval, služby v pobočke na Zobore by chcela poskytovať každý deň počas štyroch hodín.

Vedenie knižnice zároveň odhadlo, koľko čitateľov bude novovytvorenú pobočku navštevovať v prvom roku otvorenia. Podľa odhadov pôjde o 200 čitateľov.

NSK zároveň dopĺňa, že v nasledujúcich rokoch sa môže záujem o poskytované služby zvýšiť, k čomu by malo viesť ich skvalitňovanie aj cielené a systematické propagovanie.

Celkové náklady na vytvorenie novej pobočky knižnice boli vyčíslené na približných 5-tisíc eur. Náklady sa budú hradiť zo schváleného rozpočtu knižnice na rok 2017.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X