Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nemocnica_zlate_moravce_maps.google.sk_.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
maps.google.sk
31. januára 2017 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2017

Zlatomoravecká nemocnica už nie je mestská, prevádzkuje ju Agel SK

Nemocnica v Zlatých Moravciach už nie je mestskou nemocnicou. Od 1. januára ju prevádzkuje spoločnosť Agel SK a. s., ktorá je vlastníkom niekoľkých nemocníc na Slovensku. Nemocnica sa už nevolá Mestská nemocnica prof. MUDr. Rudolfa Korca, DrSc., ale zmenila názov na Nemocnica Zlaté Moravce, a. s.

Novým riaditeľom sa stal Otto Mausch. „Pacienti prechod nemocnice pod akciovú spoločnosť nepocítili,“ povedal primátor Zlatých Moraviec Dušan Husár. Mestskí poslanci schválili v decembri 2016 priamy predaj 24 akcií nemocnice spoločnosti Agel SK. Urobili tak napriek tomu, že lepšiu cenovú ponuku v súťaži vypísanej mestom predložila firma Hartenberg, s. r. o. Spoločnosť Agel SK na otázky o podrobnostiach predaja a plánov s nemocnicou neodpovedala. „Vzhľadom na to, že transakcia predaja Nemocnice Zlaté Moravce nie je ukončená, média budeme informovať až po jej finalizácii,“ napísala hovorkyňa Agel SK Marta Csergeová.

Agel SK sa stane vlastníkom 24 akcií z celkového počtu 25, jednu si ponechalo mesto. Investor za akcie ponúkol 451 000 eur. Podľa Akcionárskej zmluvy medzi mestom a Agel SK z 22. decembra 2016 bude mať mesto jedného z troch členov predstavenstva a post predsedu dozornej rady. Investor sa zaviazal, že zabezpečí investície do majetku mesta, ktorý má v nájme nemocnica. Mesto nebude znášať stratu nemocnice. Zmluvu uzatvorili na 25 rokov, nájomné na rok 2017 predstavuje 61 000 eur, pričom v ďalších rokoch sa môžu zvýšiť výlučne o výšku inflácie.

Súčasťou akcionárskej zmluvy je podnikateľský plán investora, podľa ktorého Agel SK plánuje investovať do nemocnice dva milióny eur, ktoré pôjdu okrem iného na obnovu röntgenového pracoviska, renováciu operačných sál, kúpu mamografu s priamou digitalizáciou a ďalších prístrojov. „V prvých krokoch plánujeme rozšírenie ambulantného spektra poskytovanej zdravotnej starostlivosti najmä o gastroenterologickú a reumatologickú ambulanciu,“ uvádza Agel SK v podnikateľskom zámere.

V pláne je aj zriadenie oddelenia dlhodobo chorých a geriatrického oddelenia, zriadenie centra pre liečbu prietrží – Hernia Centrum, Centra pre liečbu inkontinencie u žien a Centra jednodňovej miniinvazívnej chirurgie. V budúcnosti by tu malo vzniknúť aj nadregionálne Centrum pre liečbu morbídnej obezity, ktoré bude zabezpečovať režimovú aj operačnú starostlivosť.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X