Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
VLÁDA: Rokovanie 89. schôdze vlády
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Minister životného prostredia Peter Žiga poèas rokovania 89. schôdze vlády SR. Bratislava, 8. január 2014. Foto: SITA/Ján Slovák
6. februára 2014 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2013 SITA/AP

ZLATÉ MORAVCE: Žiga stojí na strane občanov, ktorí sú proti závodu

BRATISLAVA 5. februára – Minister životného prostredia Peter Žiga dnes na stretnutí s nespokojnými občanmi Zlatých Moraviec, ktorí sú proti výstavbe závodu na spracovanie plastov, vyhlásil, že stojí na ich strane. Podľa hovorcu envirorezortu Maroša Stana bude minister s plnou vážnosťou zohľadňovať aj námietky verejnosti. „Prísne a dôkladne posúdi vplyv projektu na životné prostredie, okolie, ale aj dosah na zdravie obyvateľov,“ povedal Stano.

Ministerstvo životného prostredia podľa Stana momentálne len začína s procesom posudzovania vplyvov závodu na životné prostredie. Envirorezort eviduje zatiaľ deväť nesúhlasných stanovísk občanov a členovia petičného výboru informovali, že petíciu proti projektu podpísalo už 7 500 nespokojných občanov. „Je však potrebné zdôrazniť, že proces posudzovania je v úvodnom štádiu a má len odporúčací charakter. Rozhodujúce a záverečné slovo bude mať povoľovací orgán, ktorým bude buď príslušný stavebný úrad, alebo Slovenská inšpekcia životného prostredia,“ dodal Stano.

So zámerom vybudovať v miestnom priemyselnom parku zariadenie na energetické zhodnocovanie plastov prišla spoločnosť WFF Drevotes. Hlavnou vstupnou surovinou pre výrobu elektriny by mal byť plastový odpad. Ten bude dovážaný z Talianska. Neskôr sa počíta aj so zhodnocovaním plastového odpadu vyprodukovaného na Slovensku. Pre výrobu elektriny sa bude v novom energetickom zdroji čiastočne spaľovať aj zmes tvorená drevom, papierom a handrami. Proti zámeru vyrábať energiu z plastového odpadu je však celé mesto Zlaté Moravce a okolité obce. Ľudia spísali petíciu, ktorú minulý týždeň predložili na mimoriadnom mestskom zastupiteľstve. Primátor Peter Lednár ľudí upokojoval, že nič nepodpíše. „Buďte si istí, že keď príde k podpísaniu stavebného povolenia alebo niečoho podobného, tak to nepodpíšem,“ vyhlásil Lednár.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X