Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FUTBAL-CL: Banská Bystrica - Zlaté Moravce
Zľava: Milan Bortel zo Zlatých Moraviec, Jakub Považanec z Banskej Bystrice a Adam Žilák zo Zlatých Moraviec poèas futbalového zápasu 4. kola Corgoò ligy FK Dukla Banská Bystrica - FC ViOn Zlaté Moravce. Banská Bystrica, 4. august 2012. Foto: SITA/Branislav Raèko
17. júna 2013 Šport NitraFutbal od NitraDen.skSITA, © SITA 2013 Ilustračné: SITA/AP

ZLATÉ MORAVCE: Primátor chce Mestský futbalový klub

ZLATÉ MORAVCE 17. júna  – Vytvorenie Mestského futbalového klubu v Zlatých Moravciach chce presadiť primátor Peter Lednár. Návrh predloží poslancom na najbližšom zastupiteľstve 20. júna. Dôvodom je, že sa mu nepáči, že mesto roky výrazne podporuje Požitavskú futbalovú akadémiu FC ViOn, v ktorej viac ako 70 percent detí nie je zo Zlatých Moraviec. V roku 2012 poskytla samospráva na šport a kultúru dotácie 114 162 eur, z toho 90 000 eur získala Požitavská futbalová akadémia, čo je 78,8 percenta z celkovej sumy. „V meste je 42 športových klubov a ozývajú sa hlasy, že tu nie je len futbal, ale sú tu aj ďalší. Chceme, aby viac financií dostávala aj stredná generácia a seniori na svoje aktivity,“ povedal Lednár. Od roku 2003 dostala Požitavská futbalová akadémia od mesta dotácie v celkovej výške 244 495 eur. Navštevuje ju 150 detí, z toho 42 má trvalý pobyt v Zlatých Moravciach. „Vytrénovaných hráčov predáva ďalej Požitavská futbalová akadémia, respektíve FC ViOn, ktorý má z toho financie, mesto z toho nemá nič,“ poukázal prednosta radnice Roman Šíra.

Ako ďalej dodal, Mestský futbalový klub by mal mať formu občianskeho združenia, v ktorého orgánoch by boli zástupcovia z radov poslancov, mesta i rodičov detí. Klub by mal vzniknúť v rámci projektu Športujme a nedrogujme, financie by získal z mestského rozpočtu a sponzorských príspevkov. Podľa vedenia mesta by poslanie Mestského futbalového klubu bolo iné ako u Požitavskej futbalovej akadémie. Kým akadémia sa snaží nájsť mladé talenty, vytrénovať ich a poslať ďalej, cieľom klubu by bolo, aby deti zo Zlatých Moraviec zmysluplne trávili svoj voľný čas. Jeho zriadenie bude závisieť do toho, ako rozhodnú poslanci.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X