Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Img_3526.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o Darovať krv prišli aj hasiči z Levíc. Na foto je p. Večerek, pravidelný darca.
11. januára 2016 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skTS, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Zimná divadelná kvapka krvi sa budúci týždeň uskutoční v nitrianskom divadle

Po úspešnom prvom ročníku Zimnej divadelnej kvapky krvi s Kauflandom sa Slovenský Červený kríž spoločne s ďalšími partnermi rozhodli túto vydarenú akciu zopakovať 19. januára 2016 v čase od 8. do 12. hodiny v priestoroch Divadla Andreja Bagara (DAB) v Nitre.

Potenciálni darcovia sa môžu opäť pripojiť k zamestnancom spoločnosti a divadelným hercom a darovaním drahocennej tekutiny podporiť dobrú vec.

Cieľom organizovaného darovania krvi je aktívne vyhľadávať a motivovať ľudí, najmä však nových darcov, aby sa zapojili do darovania krvi a stali sa tak poslami života pre tých, ktorí sa ocitli v ohrození života.

Zimnú divadelnú kvapku krvi už po druhý raz podporil aj primátor mesta Jozef Dvonč, ktorý je nositeľom bronzovej Jánskeho plakety. Celkovo daroval krv jedenásťkrát. „Pokiaľ to bolo možné, zapájal som sa do darcovstva krvi. Vždy som myslel na ľudí, najmä deti, ktoré krv potrebovali k záchrane života,“ poznamenal primátor Dvonč.

Primatorska kvapka krvi
© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o

Druhý ročník dobročinnej akcie oceňujú a aktívne podporujú aj samotní zamestnanci a herci DAB v Nitre. „Krv zvyknem zvyčajne darovať štyrikrát do roka alebo vtedy, keď ma zavolajú ku konkrétnemu prípadu,“ prezradil herec Ivan Vojtek, ktorý je zároveň držiteľom striebornej Jánskeho plakety a jeho krv už pomohla zachrániť život dieťaťa.

Herečka Eva Pavlíková si rovnako uvedomuje význam darcovstva krvi, pretože nikdy nevieme, kedy ju budeme potrebovať sami. „Mám vzácnu krvnú skupinu AB pozitív a snažím sa krv darovať pravidelne každé štyri mesiace. Som rada, keď aj my herci pôjdeme príkladom všetkým, ktorí krv ešte nedarovali. Hodnotu života si totiž najviac uvedomíme až keď ho strácame,“ zdôraznila.

Na Slovensku je ročne potrebných až 180-tisíc jednotiek krvi. Slovenský Červený kríž (SČK) sa dlhodobo angažuje v šírení osvety a nábore dobrovoľných darcov krvi. „Darovaná krv pomáha ľudom pri ťažkých úrazoch, nehodách či závažných život ohrozujúcich ochoreniach, pri ktorých je od včasnej transfúzie často závislý život pacienta. Preto vítame pozitívnu odozvu na spoluprácu so spoločnosťou Kaufland v tejto oblasti, či už od širokej verejnosti z Nitry a okolia, ale aj od ďalších zamestnávateľov,“ doplnila Zuzana Rosiarová Kesegová, generálna sekretárka SČK.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X