Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Smerníky v Starom meste
Foto: NitraDeň.sk
4. mája 2018 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDeň.skNitraDeň.sk Diskusia()

Žilinská firma Ardsystém zinkasuje od Nitry za informačný uličný systém ďalších 60-tisíc eur

Žilinská firma Ardsystém osadila v Starom meste smerníky. Celkovo pribudlo 34 stĺpov s viac než 300 tabuľkami, ktoré majú naviesť obyvateľov či návštevníkov do požadovaného cieľa. Firma za ne od mesta zinkasovala necelých 50-tisíc eur. Teraz jej podľa zmluvy pribudnú na účet ďalšie peniaze. Smerníky, ktoré boli osadené v Starom meste, navyše obsahovali chybné preklady do anglického jazyka, a tak sa museli opraviť.

Podľa dokumentu, ktorý mesto Nitra nedávno zverejnilo na svojej webovej stránke, bola so žilinskou firmou podpísaná nová zmluva. Stalo sa tak koncom apríla tohto roka. V Nitre by teda mali pribudnú informačné tabuľky aj v iných mestských častiach.

Ako sa píše v zmluve, uzatvorila sa na základe cenovej ponuky zo 17. apríla 2018. V ktorej mestskej časti informačný uličný systém pribudne tentokrát, sa však v zmluve nešpecifikuje. Termín zahájenia prác je stanovený do desiatich dní od výzvy objednávateľa, teda mesta Nitra a ukončenie je v pláne do konca júla tohto roka.

Firma Ardsystém vyčíslila hodnotu zrealizovaného diela na 49.857,20 eur bez DPH. Po prirátaní dane, ktorá je v tomto prípade 9.971,44 eur, tak mesto Nitra zaplatí celkových 59.828,64 eur. „Záručná doba je 24 mesiacov a začína plynúť dňom nasledujúcim po dni prevzatia diela,“ píše sa v zmluve.

Podľa cenovej ponuky dodávateľa navigačného systému pre mestské časti, dostane mesto Nitra za necelých 60-tisíc eur 38 oceľových stĺpov, pričom každý z nich stojí 150,50 eur. Na ne sa osadí 372 plechových tabuliek v rozmere 150 x 700 mm s obojstranným polepom. Jedna tabuľka bola vyčíslená na sumu 74,30 eur. Osádzať sa budú aj tabule s jednostranným polepom, ktorých bude 109 kusov a ich rozmery sú 300 x1250 mm. Takáto väčšia tabuľa vyjde mesto 45,40 eur za kus.

Do rozpočtu necelých 60-tisíc eur sa zmestila aj montáž tabuliek i tabúľ, povrchová úprava, nadstavec, betonáž či úchyt.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X