Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nástenka
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: pixabay.com
8. novembra 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skRÚVZ Nitra, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Žiaci nitrianskych základných škôl sa môžu zapojiť do súťaže o atraktívne ceny. Pozrite, o čo ide

Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky vyhlásil celoslovenskú súťaž s názvom Najlepšia protidrogová nástenka. Zapojiť sa tak do nej môžu aj žiaci nitrianskych škôl.

Súťaž je určená pre 7. ročníky základných škôl, ÚVZ SR ju organizuje po druhýkrát v súvislosti s realizáciu aktivít k Európskemu týždňu boja proti drogám.

Súťaž potrvá od utorka 8. novembra 2016 do utorka 6. decembra 2016. Ako informoval ÚVZ SR: „Odovzdávanie cien výhercom sa uskutoční v priebehu mesiaca január 2017.“

Žiakov môžu motivovať zaujímavé ceny, akými sú interaktívna tabuľa, stolnotenisové stoly s príslušenstvom, anatomický model človeka, USB kľúče, bedmintonové sety či špeciálna cena hlavného hygienika SR, ktorou sú futbalové lopty.

Cieľom súťaže je vytvorenie aktívneho protidrogového postoja, poukázanie na význam primárnej prevencie, predchádzanie užívaniu návykových látok alebo ich oddialenie do čo najneskoršieho veku, obmedzenie alebo zastavenie experimentovania s návykovými látkami, aby sa predišlo poškodeniam zdravia na telesnom a duševnom vývoji detí a mládeže. Súťaž si za cieľ taktiež kladie zodpovednejšie a zdravšie správanie cieľovej skupiny.

Podmienkou zapojenia sa do súťaže je vytvorenie nástenky na protidrogovú problematiku žiakmi 7. ročníkov základných škôl. Bližšie informácie nájdete na stránke RÚVZ Nitra.

„Súťaž je realizovaná s finančnou podporu Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky v rámci účelovej dotácie na podporu protidrogových aktivít pre rok 2016,“ spresňuje ÚVZ SR.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X