Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
ILUSTRAÈNÉ: Vianoèný stromèek
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ILUSTRAÈNÁ SNÍMKA - Zdobenie vianoèného stromèeka v rámci príprav na Vianoce. Tradícia ozdobovania stromèekov pochádza z Nemecka. Banská Bystrica, 24. december 2014. Foto: SITA/Ján Viazanièka
26. decembra 2014 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2014 ilustračná: SITA

Ženy v nitrianskej väznici oslavovali Vianoce, dostali oblátky s medom

Po vianočnej svätej omši v ženskej väznici v Nitre – Chrenovej dostalo na Štedrý deň 200 odsúdených oblátky s medom.

Oblátky ako symboly Vianoc venovala europoslankyňa Anna Záborská s dobrovoľníkmi nitrianskej pobočky Maltézskej pomoci odsúdeným ženám pre spríjemnenie atmosféry najkrajších sviatkov v roku vo väzení. Uvádza sa v tlačovej správe, ktorú poskytli agentúre SITA z Ordinariátu Ozbrojených síl (OS) a Ozbrojených zborov (OZ) SR. Oblátky by mali ženy povzbudiť v motivácii a v túžbe vrátiť sa po odpykaní trestov odňatia slobody k voňavej vianočnej atmosfére vo svojich domovoch s najbližšími.

Každoročná vianočná aktivita Maltézskej pomoci za múrmi ženskej väznice v spolupráci s Ordinariátom OS a OZ SR je prejavom nádeje, že aj malá pozornosť odsúdeným ženám na Štedrý deň môže byť základom pre ich nápravu a uvedomenie si skutočnosti, že aj keď ich spoločnosť pre ich kriminálne chovanie odsudzuje, Božie milosrdenstvo a Božia láska je pre nich stále aktuálna a stále majú šancu začať život odznova a konať dobro. Dobrovoľníci Maltézskej pomoci obdarovali aj službukonajúcich príslušníkov Zväzu väzenskej a justičnej stráže, aby si uctili ich zodpovednú službu za múrmi väznice mimo domova od rodín.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X