Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zber_ihiel_2017_zdruzenie_sotrm.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
združenie Storm
10. apríla 2017 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skTS, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Združenie Storm zbieralo po zime pohodené injekčné striekačky

Odhodené injekčné striekačky predstavujú riziko možného poranenia a následného prenosu infekčného ochorenia. Najčastejšie sa týmto spôsobom prenáša hepatitída typu B a C, menej pravdepodobná je nákaza vírusom HIV. Zberom použitých injekčných striekačiek a zvyšovaním informovanosti o ich nebezpečenstve sa zaoberá Združenie STORM. Jeho hlavným poslaním je prevencia rizikového správania a ochrana verejného zdravia obyvateľov.

Počas každoročného zberu injekčných striekačiek v Nitre boli pracovníkmi združenia prehľadané vytipované časti sídliska Klokočina, okolie Brezového hája a autobusovej stanice. Spolu zozbierali 26 odhodených striekačiek a o spôsobe bezpečnej likvidácie informovali viacerých obyvateľov, ktorí sa nachádzali v ich blízkosti.

Ďalšími aktivitami smerujúcimi k zvyšovaniu povedomia bola distribúcia informačných plagátov na verejných miestach a realizácia verejnej prednášky „Drogy v dnešnej spoločnosti“ v Komunitnom centre na Nedbalovej 17 v Nitre. Pracovníci taktiež navštívili miestne policajné stanice a okrem informácií poskytli hliadkam bezpečnostné nádoby, do ktorých môžu policajti v službe odhodiť nájdenú ihlu.

„Takýto zber je dôležitou súčasťou našej práce. Už 15 rokov sa snažíme minimalizovať riziko nakazenia sa ochorením a učiť obyvateľov nielen Nitry, ako sa zodpovedne zachovať v situácií, keď nájdu ihlu napríklad pred ich domom,“ vysvetľuje Barbora Hurtišová, organizátorka zberu.

Aj bežní obyvatelia sa môžu aktívne zapojiť. Združenie STORM ich celoročne vyzýva k tomu, aby nájdené injekčné striekačky nahlásili na FB, mailom alebo na telefonicky. Pracovníci ich vedia rýchlo a najmä bezpečne zlikvidovať.

Zber_ihiel 17 _plagat.jpg

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X