Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Komunitn├i z├ihrada.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zdroj: Zdruzenie STORM
1. marca 2019 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

Združenie STORM prevádzkuje Program CIRKUS, ktorého cieľom je pozitívne pôsobiť a pracovať s mládežou

Okrem voľnočasových aktivít poskytuje Program Cirkus aj profesionálne sociálne služby.

Združenie STORM prevádzkuje Program CIRKUS od roku 2007 a poskytuje pomoc a podporu deťom a mladým ľuďom najmä na sídlisku Klokočina v Nitre. Hlavným cieľom Programu je ponúknuť profesionálne sociálne služby a voľnočasové aktivity najmä tým mladým, ktorí netrávia svoj voľný čas zmysluplne.

Sme tu pre všetky deti a mládež od 12 do 20 rokov. U nás nájdu okrem rôznych hier a workshopov aj pochopenie, pozornosť a podporu. Chceme ich sprevádzať v náročnom životnom období akým je dospievanie,“ rekapituluje koordinátor Róbert Tkáč. Vrámci Programu sa činnosti delia na dva druhy a to klubovú a terénnu.

Komunitné centrum dáva priestor aj nízkoprahovému klubu. „Nízkoprahový znamená byť, čo najbližšie k potrebám dieťaťa a neklásť na neho vysoké nároky, aby mohlo využívať naše služby. Decká môžu prísť anonymne, zadarmo, rešpektujeme ich pasivitu, ale zároveň ich podnecujeme k aktivite zapájania sa do Programu. Počas minulého roku sme prišli do kontaktu 2 022-krát s mladými ľuďmi, poskytli sme 617 ráz sociálne poradenstvo, 227 ráz online služby. Najčastejšími témami na rozhovor boli najmä vzťahy, ale aj drogy a škola,“ dopĺňa Katarína Kršiaková, sociálna pracovníčka v klube. Ďalšou formou práce je terénna sociálna služba na Dieloch, kedy pracovníci prichádzajú za klientmi priamo do ulíc sídliska. Tam sa najčastejšie rozprávali najmä o škole a kontaktovali sa so 115 klientmi.

Skupinov├i soci├ilna pr├ica s klientmi v klube.jpg
Zdroj: Zdruzenie STORM

Ďalšou zaujímavou aktivitou Programu CIRKUS boli aj rôzne podujatia a exkurzie. Z týchto výletov klienti vytvorili ako výstup blog plný článkov o miestach, ktoré navštívili. Blog obohatili aj fotkami, ktoré zachytili z ich pohľadu. Na stredu 6. marca je naplánovaná vernisáž týchto fotografií. Bližšie informácie si môžete nájsť na stránke CIRKUSU. 

Vrámci Programu sa organizujú aj rôzne rekonštrukcie, napríklad jesenná rekonštrukcia Urampy, alebo v letných mesiacoch rozkvitne v zadnej časti areálu Komunitného centra záhradka, o ktorú sa môžu starať aj obyvatelia. „Každoročne sa snažíme minimálne jedenkrát osloviť naše okolie a zorganizovať komunitnú akciu, ktorá by posilnila susedské vzťahy. Pred rokom to bola záhradka, predtým výroba paletového nábytku či prekážková dráha. Takýmito činnosťami nechceme len zveľaďovať Komunitné centrum, ale ukázať, že spoločnými silami vieme budovať komunitu, ktorá je otvorená pre všetkých,“ dodáva Tkáč.

Komunitn├i z├ihrada.jpg
Zdroj: Zdruzenie STORM

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X