Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zbieranie_striekaciek_storm.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Združenie Storm
17. marca 2017 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skTS, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Združenie Storm bude opäť zbierať pohodené striekačky

V tomto roku sa bude už po 15-krát konať zber odhodených použitých injekčných striekačiek z verejných priestranstiev. Zrealizuje ho Združenie STORM v dňoch 20. do 24. marec v Nitre.

Pracovníci združenia budú okrem pravidelných terénnych sociálnych služieb a výmeny injekčných striekačiek aktívne vyhľadávať voľne pohodený injekčný materiál v uliciach Nitry.

Zároveň budú pracovníci komunikovať s obyvateľmi a vyzývať ich k nahlasovaniu problematických lokalít vhodných na monitoring. Súčasťou tohto jubilejného zberu budú tiež preventívne prednášky pre obyvateľov či organizácie s názvom „Chránim seba = chránim iných. Bezpečná likvidácia injekčného materiálu“ s ukážkou správneho postupu v takejto situácii.

Združenie STORM verí, že aj bežní obyvatelia môžu prispieť k ochrane verejného zdravia celého mesta, len musia byť správne vyškolení. Prednášky sú preto určené mamičkám s deťmi, starším ľuďom, príslušníkom polície či terénnym pracovníkom iných organizácií, ktorí sa často pohybujú po meste. Najbližšia plánovaná prednáška bude 23. marca o 16. hodine v Komunitnom centre na Nedbalovej v Nitre.

V blízkej budúcnosti by združenie rado rozšírilo svoju činnosť o upevnenie informačných preventívnych tabuliek a obrázkovým návodom bezpečnej likvidácie na verejných priestranstvách. Doplnením by tiež bola tzv. fix point schránka, t. j. pevne umiestnená nádoba určená výhradne na odhadzovanie injekčných striekačiek, aby sa ešte efektívnejšie zvýšila bezpečnosť a ochrana zdravia v meste Nitra.

Pomôcť minimalizovať injekčné striekačky v meste môže každý formou nahlásenia lokality s ich zvýšeným výskytom na číslo 0905 943 229 alebo správou na združ[email protected] či správu na facebookový účet Združenia STORM.

Prednaska drogy komunitne marec 2017.jpg

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X