Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected]
Lieky, tabletky
ilustračné: pixabay.com
8. februára 2019 Správy NitraOznamy a dôležité informácie od NitraDeň.skNitraDeň.sk Diskusia()

Zdravotníci sťahujú z obehu ďalší liek, tentoraz na liečbu hypertenzie či ochorenia obličiek

Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) upozornil prostredníctvom svojej webovej stránky na ďalší liek, ktorý sa sťahuje z trhu.

Ako informoval ŠÚKL, z trhu sa sťahuje liek Irbesartan Actavis, stalo sa tak v nadväznosti na prebiehajúce testovanie liekov s obsahom sartanov. Držiteľ rozhodnutia o registrácii (TEVA Pharmaceuticals Slovakia s.r.o.) na základe toho pristúpil k stiahnutiu ďalšej sily lieku Irbesartan Actavis.

„Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) informuje o stiahnutí lieku Irbesartan Actavis 300 mg, tbl flm 28×300 mg (blis.PVC/PVDC/Al), č. šarže: 015418, kód ŠÚKL: 80013, z trhu,“ napísal ústav na svojom webe.

Podľa informácií, ktoré ústav zverejnil, sa daná šarža sťahuje z úrovne distribučných spoločností, lekární a zdravotníckych zariadení, pričom dôvodom stiahnutia predmetnej šarže je nedostatok v kvalite. Konkrétne ide o prítomnosť nedeklarovanej častice v účinnej látke.

Liek Irbesartan Actavis sa u dospelých pacientov používa na:

  • Liečbu esenciálnej hypertenzie u dospelých
  • Liečbu ochorenia obličiek u dospelých pacientov s hypertenziou a diabetom mellitus 2. typu ako súčasť antihypertenzívneho liekového režimu

„Dostupnosť liečby pre pacientov týmto rozhodnutím ohrozená nie je. Sťahovanie má preventívny charakter a ochraňuje bezpečnosť a zdravie pacienta. Pacientom, ktorí liek užívajú, nehrozí akútne nebezpečenstvo, náhle prerušenie liečby sa preto neodporúča,“ uviedol záverom Štátny ústav pre kontrolu liečiv.

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X