Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
stredovek 7
Foto: archív, NitraDeň.sk
11. mája 2019 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

Zážitkové podujatie s názvom Putovanie do Nitravy sa blíži a mesto zabezpečilo pre účastníkov autobusy zadarmo

Pre pútnikov po Nitrave sú pripravené aj autobusy zadarmo. Putovanie do Nitravy je súčasťou Cyrilometodskej cesty a sa začína už o týždeň.

Návštevníci, ktorí v sobotu 18. mája zavítajú do Nitry zažijú jedinečné spojenie histórie, turistiky a dobových kostýmov. Toto podujatie má pripomenúť život pútnikov v ranom stredoveku, kedy sa práve do Nitry zbiehali všetky cesty. Účastníci púte absolvujú dobrodružnú cestu z Dražoviec na Zobor.

Na vlastnej koži (a nohách…) môžete pocítiť, že pútnici nemali pred sebou práve jednoduchú cestu. Zistíte, že počas putovania sa vám môže prihodiť všeličo – hrozí prepadnutie, nečakané ocitnutie sa uprostred trhu s otrokmi, vyjednávanie s kupcami aj vyberanie mýta,“ dopĺňa hovorca Nitry Tomáš Holúbek. Putovanie veľkomoravským obdobím zaujme veľkých aj malých, peších aj cyklistov, ale najmä milovníkov histórie a turistiky.

Trasa pútnikov zavedie od dražovského kostola sv. Michala cez Zoborský kláštor až do archeoparku na Martinskom vrchu, v areáli bývalých kasární. Pútnici na začiatku cesty dostanú pútnický pas a ak absolvujú celú trasu, bude im na konci udelený certifikát pútnika. Na ceste sa pútnici dozvedia rôzne zaujímavosti a historické fakty, stretnú sa so sprievodcami v dobových kostýmoch, ktorí ich prenesú do stredoveku.

Pre záujemcov zabezpečilo mesto spolu s Nitrianskou organizáciou cestovného ruchu autobusy zadarmo. V sobotu 18. mája o 12.00 a o 13.00 hod. sa z Nitry do Dražoviec odvezú pútnici zo zastávky pri Divadle Andreja Bagara v smere na Fraňa Mojtu. Prípadne sa na miesto začiatku púte dostanete aj pravidelnou linkou MHD číslo 4.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X