Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Aby_ludia_ludom_pomahali_nkn 5.jpg
Ilustračná foto: Nitrianska komunitná nadácia
26. marca 2019 Správy NitraOznamy a dôležité informácie od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

Záujem o grantový program Mením Moje Mesto bol mimoriadny, dokazuje to 80 pôvodne zaregistrovaných záujemcov

V týchto dňoch prebieha sumarizovanie občianskych projektov, ktoré boli podané v rámci grantového programu Mením Moje Mesto.

Sumarizovanie občianskych projektov zastrešuje Nitrianska komunitná nadácia. Projekty mohli obyvatelia a organizácie posielať do 18. marca. „Záujem bol aj tohto roku mimoriadny. Pôvodne sme mali takmer 80 zaregistrovaných záujemcov, no niektorí nestihli žiadosti skompletizovať z časových dôvodov, resp. ich projekt vyžadoval dodatočné súhlasy. V rámci tohtoročného hlasovania sa uchádza o priazeň občanov mesta Nitra 57 predložených projektov,“ uviedla Natália Zákopčanová z PR manažérka NKN.

Projekty pochádzajú z rôznych oblastí, týkajú sa výstavby športových zón, zorganizovania zaujímavých kultúrnych a športových aktivít, ďalšia časť projektov je zameraná na inovatívne vzdelávanie. Najviac projektov spadalo do kategórie verejné priestranstvá a kultúra, silno bola zastúpená aj oblasť športových aktivít pre verejnosť a oblasť vzdelávania,“ uviedla Natália Zákopčanová.

Hlasovať môžete aj za viacero projektov

Teraz nasleduje fáza formálneho posudzovania projektov a v čase od 1. do 22. apríla budete mať možnosť aj vy zapojiť sa do hlasovanie cez internet za najlepšie projekty. Výsledky hlasovania budú zverejnené 23. apríla.

V hlasovaní môžete podporiť minimálne jeden a maximálne 5 projektov, pričom jeden projekt môže získať len 1 hlas. Hlasy sa môžu odoslať len jedenkrát na základe 1 potvrdzujúcej sms. Po zaslaní sms sa nedá hlasovanie obnoviť.

Postup hlasovania:

  1. Hlasovať je možné na tejto stránke.
  2. Vyberiete projekt/y, ktorým chcete dať svoj hlas.
  3. Kliknete na „Hlasovať“.
  4. Vypíšete údaje a pošlete overovaciu sms (za odoslanú sms neplatíte!).
  5. Vpíšete kód z sms, odošlete hlasy.

NKN v spolupráci s mestom aj tento rok vyzvalo obyvateľov, aby sa zapojili do grantového programu Mením Moje Mesto a aktívne sa podieľali na zlepšovaní kvality života v meste. Občianske projekty budú podporené z participatívneho rozpočtu mesta Nitry celkovou sumou 80-tisíc eur, pričom na jeden projekt môže ísť maximálne 4-tisíc eur.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X