Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
rande, zoznámenie, pár
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: pixabay.com
1. novembra 2018 Zaujímavosti od NitraDeň.skNitraDeň.sk Diskusia()

Zaujalo nás: Nitrianski katolíci majú vlastnú zoznamku. Pozrite, kde a kedy sa stretávajú nezadaní

Nitrianski katolíci majú vlastnú zoznamku, kde môžu stretnúť zaujímavú osobu, ktorá je rovnakého vierovyznania. Zoznamka, ktorá dostala názov “katRande”, sa uskutoční na Kalvárii nasledujúci pondelok, a síce 5. novembra 2018.

Franosť so sídlom na Kalvárii zverejnila na svojej webovej stránke oznam, v ktorom pozýva všetkých veriacich na “speeddating katRande”, ktoré bude v pondelok 5. novembra 2018 o 18.00 h. v priestoroch Misijného domu Matky Božej na niatrianskej Kalvárii.

Ako uvádza farnosť na Kalvárii, zoznamovacie stretnutie je určené pre ženy od 26 do 38 rokov a pre mužov od 28 do 40 rokov.

Katolícka zoznamka
zdroj: Farnosť Kalvária

Podľa infrormácií z webovej stránky farnosti sa prvé takéto rande uskutočnilo v júni 2017 v aule Misijného domu na Kalvárii. Stretnutie je určené pre slobodných katolíkov a speeddating v preklade znamená rýchle rande, či rýchle zoznámenie. “Je to ideálna forma zoznámenia sa pre tých, ktorí vo viere hľadajú životného partnera, ale vo svojom okolí nikoho takého nevidia,” píše sa na webe farnosti.

Pre úspech po prvom takomtom podujatí nasledovalo ďalšie. Ako dopĺňa farnosť, ide o anonymné a zároveň veľmi osobné stretnutia. Na akcii sa stretne desať mužov a desať žien v približne rovnakom veku, pričom podmienkou je aj to, aby boli rovaného vierovyznania. Účastníci sa počas šiestich minút snažia navzájom spoznať formou rozhovoru. “Po tomto časovom limite sa muži presunú k ďalšej a ďalšej dáme, až kým sa nezoznámia všetci účastníci. Každý účastník potom vyplní formulár, v ktorom uvedie, s kým sa chce ešte stretnúť,” píše sa na webe farnosti.

Aby sa mohli muži so ženami stretnúť znova, respektíve, aby mohli ostať v kontakte, musí nastať zhoda. “Keď nastane zhoda, to znamená, že muž i žena vyjadria túžbu znova sa stretnúť, organizátori im poskytnú mailové adresy a je už len na nich, ako budú pokračovať vo svojom vzťahu,” uvádza farnosť.

Ako ďalej uvádza farnosť, ktorá sa nachádza na nitrianskej Kalvárii, takéto zoznamovanie prebieha vo veľmi príjemnej a uvoľnenej atmosfére. Stretávajú sa na ňom slobodní z Nitry, ale aj zo širšieho okolia. Pre doplnenie farnosť píše, že práve speeddating bol pre mnohých zúčastnených nielen začiatkom príjemného večera, ale aj začiatkom nových vzťahov.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X