Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Odstranenie nasilia na zenach zastupcovia mimovladnych organizacii ukf.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: UKF
29. novembra 2019 Správy Nitra od NitraDen.skUKF Diskusia()

Zástupca nitrianskej univerzity sa zúčastnil stretnutia proti násiliu u prezidentky

Aktivisti z mimovládnych organizácií a akademickej pôdy sa stretli u prezidentky, kde spoločne diskutovali.

Prezidentka prijala zástupcov mimovládnych organizácií a akademickej pôdy, venujúcich sa problematike násilia na ženách a pomoci obetiam násilia. Stretnutia sa zúčastnil aj zástupca Univerzity Konštantína Filozofa, Ivan Rác, ktorý zastupoval Ústav romologických štúdií FSVaZ.

Odborníci na stretnutí, ale aj mimo neho, upozorňujú na problém nedostatočnej inštitucionalizovanej podpory žien a detí. Problémom je aj časté spochybňovanie alebo zľahčovanie situácie. Situácia je tak vážna, že podľa štatistík zažila na Slovensku každá tretia žena fyzické alebo sexuálne násilie. Taktiež podľa informácii UKF bola každá desiata žena znásilnená alebo sexuálne napadnutá a až polovica všetkých žien zažila sexuálne obťažovanie.

„V našej spoločnosti absentuje rázna odpoveď na násilie v podobe efektívneho sankcionovania páchateľov, ale absentuje aj jeho spoločenské odsúdenie, keďže iba 67 % občanov si myslí, že domáce násilie na ženách je neprijateľné a malo by byť trestané,“ spomenula po stretnutí prezidentka.

Bezpečnosti žien nenapomáha ani to, že diskusia o násilí páchaného na ženách sa spravidla otáča k nesúvisiacim ideologickým otázkam a ignoruje sa samotná existencia takéhoto násilia. Ako ďalej spomenula, „tú pritom potvrdzujú nielen štatistiky, ale aj príbehy mnohých žien“.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X