Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
U¸ po piaty krát pripravilo mesto Poprad ¨tedrove?erné menu v Zariadení sociálnych slu¸ieb. Na stole nechýbala kapustnica, ryba a zemiakový ¨alát. Slu¸by zariadenia v sú?asnosti vyu¸íva 24 bezdomovcov, ?al¨í obývajú vojenský stan, ktorý je ur?ený pre nízkoprahové bývanie. Poprad, 24. december 2007. Foto: SITA/Rastislav Ov¨onka
ilustračné: SITA Už po piaty krát pripravilo mesto Poprad štedrovečerné menu v Zariadení sociálnych služieb. Na stole nechýbala kapustnica, ryba a zemiakový šalát. Služby zariadenia v súčasnosti využíva 24 bezdomovcov, ďalší obývajú vojenský stan, ktorý je určený pre nízkoprahové bývanie. Poprad, 24. december 2007. Foto: SITA/Rastislav Ovšonka
4. januára 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2015

Zariadenia sociálnych služieb v kraji personálne posilnia. Počet zamestnancov zvýšia o 109

Nitriansky samosprávny kraj zvýši v roku 2016 počet zamestnancov v zariadeniach sociálnych služieb o 109. Už v roku 2015 stúpol ich počet o 192.

Výrazne sa tým zvýšila kvalita poskytovaných sociálnych služieb,“ povedal predseda kraja Milan Belica. Viac peňazí vyčlenil kraj pre verejných aj neverejných poskytovateľov sociálnej služby. Rozpočet pre krajské zariadenia sociálnych služieb sa zvyšoval v rokoch 2014 aj 2015. Ako informoval Belica, v roku 2016 dostanú o vyše 2,5 milióna eur viac ako v roku 2015. Neverejní poskytovatelia sociálnych služieb dostali na rok 2015 o 938-tisíc eur viac ako v roku 2014.

Nitriansky samosprávny kraj je zriaďovateľom 25 zariadení sociálnych služieb s kapacitou 3 306 miest. S cieľom skvalitniť sociálne služby začal v roku 2014 pracovať na príprave jednotnej metodiky práce vo svojich zaradeniach. Odbor sociálnych vecí kraja nastavil metodiku práce, začal budovať firemnú kultúru a firemnú značku. Kraj zabezpečil jednotný systém vzdelávania, ktorý je určené pre stredný a nižší manažment a pre opatrovateľský personál. Vzdelávanie zamestnancov bude pokračovať aj v roku 2016.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X