Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
TRENČÍN: Výstava hračiek - Intertoys Deti sa hrajú s hračkami počas 7. ročníka výstavy potrieb pre deti, detskej módy, hračiek, detskej literatúry a školských potrieb pod názvom Detský svet - Intertoys 2013, ktorý sa konal na trenčianskom výstavysku EXPO center. Trenčín, 18. august 2013. Foto: SITA/Tomáš Somr
ilustračné: SITA
24. januára 2014 Správy Nitra od NitraDen.sk© TASR Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Ilustračné: SITA/AP

Zápisu do materských škôl bude predchádzať týždeň otvorených dverí

Nitra 24. januára – Ako informovala radnica, zápisy sa budú konať centrálne pre všetky MŠ v kongresovej sále mestského úradu od 17. do 24. februára. Aby sa rodičia pri výbere vedeli lepšie rozhodnúť, bude v škôlkach od 10. do 14. februára prebiehať Týždeň otvorených dverí.

Záujem o MŠ v Nitre býva už niekoľko rokov vysoký. Svoje deti tu chcú umiestniť rodičia z mesta, ale aj z okolitých obcí. Vlani musel magistrát otvoriť dodatočne dve nové triedy na MŠ Čajkovského. Ako informovala radnica, podmienky prijímania detí do materskej školy stanovuje jej riaditeľka. V minulých rokoch platila zásada, že sa do mestských škôlok najprv umiestňovali deti s trvalým pobytom na území Nitry a až potom deti z okolitých obcí.
Pri zápise do MŠ musia rodičia predložiť žiadosť o prijatie dieťaťa, potvrdenie o jeho zdravotnom stave a k nahliadnutiu aj rodný list.

„Ak ide o dieťa so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami, zákonný zástupca predloží aj vyjadrenie príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie,“ informovalo mesto. Pre takéto deti sú vytvorené podmienky v MŠ Nábrežie mládeže, kde je trieda pre deti s mentálnym postihnutím. Deti s poruchami zraku môžu navštevovať škôlku na Piaristickej ulici a trieda pre deti s poruchami sluchu je vytvorená v MŠ Štiavnická.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X