Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ukf_nr_3.jpg
Lucia Bihuncová, © NitraDen.sk
10. novembra 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skUKF v Nitre, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Zamestnanci UKF v Nitre majú dôvod na radosť, rektor im udelil odmeny za viac než 87-tisíc eur

Rektor Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre Ľubomír Zelenický ocenil svojich zamestnancov a doktorandov, ktorí navštevujú dennú formu štúdia.

Ako informovala univerzita prostredníctvom svojej webovej stránky, Zelenický udelil Cenu rektora za medzinárodne akceptovanú publikačnú činnosť. Tá poputovala zamestnancom a doktorandom denného štúdia za publikácie evidované v medzinárodných databázach Web of Knowledge a Scopus. Obdobie, ktoré sa bralo do úvahy, bol október 2015 až september 2016.

„Podmienkou pre udelenie Ceny rektora bola evidencia publikácie v knižničnom informačnom systéme UKF (KIS) a uvedenie adresy UKF v publikácii. Ocenenie bolo udelené za kategórie ADC, ADD, ADM a ADN indexovaných príspevkov v medzinárodných licencovaných databázach,“ uvádza UKF na svojej stránke.

Zamestnancom a doktorandom sa oplatilo byť činnými v publikačnej aktivite, udelenie ceny rektora je totižto spojené s finančným ohodnotením, ktoré má podnecovať k zintenzívneniu tvorivej činnosti, vytváraniu pozitívneho obrazu univerzity a zlepšeniu postavenia univerzity pri vonkajších hodnoteniach, vrátane hodnotenia v procesoch komplexnej akreditácie.

Podľa informácií univerzity, rektor ocenil až 134 zamestnancov, ktorých celková výška odmien sa vyšplhala na sumu 87.278 eur. Na svoje si prišli aj doktorandi, pätnásť z nich dostalo motivačné štipendiá vo výške 5.125 eur za 168 publikačných jednotiek.

Ako dopĺňa univerzita: „Celkový trend a rast publikačnej aktivity svedčí o dobrom tvorivom potenciáli autorov.“

„Ocenenie bude v zmysle čl. 2 Smernice UKF č. 17/2016 Oceňovanie zamestnancov UKF a doktorandov v dennej forme štúdia za mimoriadne výsledky vo vedeckej a umeleckej činnosti zamestnancom udelené formou priznania mimoriadnych odmien a doktorandom bude udelené formou motivačných štipendií. V prípade spoluautorstva sa odmena, resp. motivačné štipendium delí počtom spoluautorov z UKF,“ uzatvára UKF v Nitre.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X