Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected] / 0918 378 828
ILUSTRAÈNÉ: Eurobankovky
ilustračné: SITA ILUSTRAÈNÁ SNÍMKA Eurobankovky v hodnote 10, 20 a 50 Eur. Bratislava, 13. november 2010. Foto: SITA/Jozef Jakubèo
1. decembra 2014 Správy NitraIné od NitraDen.skSITA, © SITA 2014 Ilustračná: SITA

Zamestnanci materských škôl dostanú v decembri odmeny

Približne 80 000 eur má zosúladiť výšku odmien štátnych a mestských zamestnancov škôl

NITRA 1. decembra – Primátor mesta Nitra Jozef Dvonč chce dať na odmeny zamestnancov materských škôl 80 000 eur. Táto suma pokrýva odmeny pre 700 pracovníkov a je súčasťou úpravy tohtoročného rozpočtu, ktorú mestskí poslanci minulý mesiac schválili. Zamestnanci materských škôl tak dostanú rovnaké odmeny ako zamestnanci základných škôl. Rozdiel je v tom, že zatiaľ čo zamestnancov základných škôl odmení priamo štát, pre materské školy musí nájsť prostriedky mesto. Základné školy totiž spravuje mesto v rámci prenesených kompetencii a na ich financovanie prichádzajú peniaze od štátu. „Títo zamestnanci majú zabezpečené odmeny 100 eur plus odvody priamo z ministerstva,“ uviedol Dvonč. Riadenie materských škôl je však v originálnej kompetencii mesta a štátne peniaze sa na ich zamestnancov nevzťahujú. „Materské školy mali časť peňazí ušetrených, aby sme však výšku odmeny zosúladili s tou štátnou, museli sme šetriť niekde inde, konkrétne na energiách,“ vysvetlil Dvonč.

Odmeny sľúbil zamestnancom škôl ešte bývalý minister školstva Peter Pellegrini. „Štát vyčlenil desať miliónov eur na odmeny pre zamestnancov škôl.“ vyhlásil Dvonč.

Odporúčané články

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...

X