Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
alkohol
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: pixabay.com
17. septembra 2015 Správy Nitra od NitraDen.skSITA, © SITA 2015

Zákaz pitia alkoholu aj na sídliskách mesto nezaviedlo. Poslanci návrh neschválili

Návrh z dielne skupiny poslancov počítal s rozšírením zákazu aj o 21 ulíc na sídliskách Chrenová a Klokočina a tiež na detských ihriskách a ich bezprostrednom okolí.

Zákaz pitia alkoholu na verejnosti sa v Nitre zatiaľ rozširovať nebude. Návrh na rozšírenie zákazu o ďalšie ulice na septembrovom mestskom zastupiteľstve neprešiel, poslanci ho vrátili na dopracovanie. Momentálne je v Nitre zakázané piť alkohol v uliciach Starého Mesta od 22. do 6. hodiny. Za porušenie zákazu môže mestská polícia uložiť pokutu do výšky 33 eur.

Návrh z dielne skupiny poslancov počítal s rozšírením zákazu o 21 ulíc na sídliskách Chrenová a Klokočina a tiež na detských ihriskách a v ich bezprostrednom okolí. Platiť mal každý deň od 9. do 8. hodiny.

Cieľom malo byť zvýšenie komfortu bývania na sídliskách, pretože „obyvatelia sú opakovane vystavení rušeniu nočného pokoja, ktoré je spojené s požívaním alkoholických nápojov pod oknami obytných domov, pri stánkoch s občerstvením, na detských ihriskách a podobne,“ uviedli poslanci Daniel Hecht, Petra Ajdariová a František Hollý vo svojom návrhu.

Primátorovi Nitry Jozefovi Dvončovi sa snaha o 23-hodinový zákaz požívania alkoholu nepozdáva. Najväčší problém vidí v kontrole dodržiavania takéhoto všeobecne záväzného nariadenia.

Úprimne poviem, že si neviem celkom dobre predstaviť, že by sme vedeli celé mesto kontrolovať so 66 mestskými policajtmi. Zaujímavé je, a náčelník mestskej polície to potvrdil, že keď vytlačíme z niektorej ulice ľudí, ktorí tam popíjajú alkohol, tak sa okamžite sťahujú niekde inde,“ poukázal Dvonč.

Podľa neho preto treba hľadať systémové riešenie, ako čo najúčinnejšie bojovať proti rušeniu nočného pokoja a neporiadku na uliciach.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X