Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ukf veda fyzika fpv mapy.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Ilustračná foto : www.google.com
28. decembra 2018 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skUKF Diskusia()

Záhady zraku odhalila fyzikálna šou

Na Fakulte prírodných vied Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre uskutočnila v už tradičnom vianočnom čase fyzikálna šou, ktorú pripravila Katedra fyziky FPV v spolupráci s občianskym združením VIAC AKO UČENIE.

Tento rok navštívilo fyzikálnu šou približne 1000 žiakov z 21 základných a stredných škôl z Nitrianskeho kraja.
Aj tento rok bolo snahou autorov šou ukázať fyziku zaujímavo a netradične. Po minuloročnom úspechu vysvetlenia pojmu zvuk ako jedného zo zmyslov (sluch) sa autori rozhodli pokračovať a tento rok si zvolili za tému oko ako ďalší so zmyslov (zrak).

Experimenty boli koncipované v troch rovinách, ktoré nám ovplyvňujú videnie: svetlo, oko a mozog. Jednotlivé časti boli zostavené tak, aby žiakov nielen zaujali, ale aj niečo naučili. Každá časť obsahovala niekoľko zaujímavých pokusov, ktorých výsledok bol väčšinou pre žiakov veľmi prekvapujúci. Žiaci a študenti sa do mnohých experimentov aj aktívne zapojili.

Cieľom fyzikálnej šou je formou zážitkového učenia pritiahnuť mladých k záujmu o prírodné vedy a najmä o fyziku. Žiaci majú v sebe prirodzený záujem objavovať okolitý svet, chcú zistiť, ako svet funguje a prečo tak funguje. Je preto potrebné tento prirodzený záujem rozvíjať, aby sa v neskoršom období nevytratil. Cieľom bolo, aby žiaci získali iný pohľad na fyziku ako vedu, ktorá sa zaoberá pozorovaním a vysvetľovaním javov, ktoré úzko súvisia aj s naším bežným životom.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X