Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
cineama
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
22. mája 2015 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skKOS NR KOS NR

Začiatkom júna ovládnu Nitru krátke filmy. Predstavia sa aj mladí autori do 10 rokov

Od 5. do 7. júna bude v Nitre 23. ročník celoštátnej postupovej súťaže a prehliadky amatérskej filmovej tvorby CINEAMA 2015.

Celoslovenské kolo organizuje KOS v Nitre po prvý raz a premietať sa bude v MLYNY CINEMAS Nitra. Návštevníci si budú môcť pozrieť 76 filmov v trvaní od 1 po 20 minút. Súťaž začína 5. júna o 9:00 hod, pričom slávnostné otvorenie sa uskutoční o 14:00 hod. v dejisku podujatia, v kinosále, MLYNY CINEMAS.

Záštitu nad podujatím prevzal predseda NSK Milan Belica a primátor mesta Nitry Jozef Dvonč. Dvadsiatimi vlastnými produkciami potešia najmladší autori do 16 rokov, v skupine mládeže do 21 rokov sa predstaví 16 – prevažne hraných a animovaných filmových diel a najbohatšie bude zastúpená kategória autorov nad 21 rokov, ktorí ponúknu štyri desiatky filmov.

Diváci uvidia v dvojdňovom filmovom maratóne okrem hraných, animovaných aj dokumentárne, reportážne, experimentálne filmy a videoklipy. Súčasťou podujatia budú i rozborové semináre a konzultácie pre účastníkov s odbornou porotou, ktorá bude analyzovať jednotlivé filmové diela a odporúčať prítomným autorom ako dospieť k ešte lepším výsledkom.

O víťazoch v jednotlivých kategóriách sa verejnosť dozvie na vyhlásení výsledkov 6. júna o 20:00 hod. v priestoroch MLYNY CINEMAS.

Súčasťou 23. ročníka celoslovenskej akcie bude i premietanie kolekcie filmov zo súťaže Český videosalón a zo svetovej súťaže UNICA 2014, ktoré sa uskutoční v sobotu popoludní.

V nedeľu 7. júna sa v priestoroch KOS v Nitre stretne poradný zbor pre amatérsky film na Slovensku a autori môžu využiť prítomnosť odbornej poroty na individuálne konzultácie.

Medzi najmladšie autorky animovaných filmov patria Lujza Michalková (8 rokov) a Veronika Šustová (9 rokov) z Bratislavy. Zastúpenie budú mať i autori z Nitry a okolia – Matej Horský, Filip Šiko a Tomáš Magát, ktorí získali ocenenie v animovanom filme i v minuloročnej celoslovenskej súťaži. Predstaví sa aj Stanislav Kováč z Nitry, ktorý už taktiež bodoval ocenením v minulom roku a tento rok predstaví svoj dokument Hory, batoh, kamera.

Vstup na celý program súťažnej prehliadky Cineama 2015 je zdarma. Pre autorov a návštevníkov je pripravený i sprievodný program.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X