Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
detské ihrisko
Ilustračné foto: SITA
5. júna 2019 Správy Nitra od NitraDen.skSITA Diskusia()

Zachraňovať pamiatky a revitalizovať ihriská pomôže na podujatí Naše mesto v Nitre 280 dobrovoľníkov

Čistiť budú terén, hrabať lístie a upravovať zeleň.

V rámci podujatia Naše mesto bude v Nitre a okolí 7. a 8. júna pomáhať pri verejnoprospešných aktivitách takmer 280 firemných dobrovoľníkov. Pomôžu pri záchrane kultúrnych pamiatok, revitalizovať budú ihriská aj zbierať odpad v prírode. Na hrade Hrušov ich čaká zber popadaného kameňa či umývanie archeologických artefaktov a ich následné triedenie a uskladnenie. Zoborský skrášľovací spolok využije pomoc dobrovoľníkov pri budovaní lesoparku v okolí ruín Zoborského kláštora v Nitre.

Mesto Nitra plánuje s pomocou dobrovoľníkov revitalizovať ihriská v areáli Materskej školy Novomeského a vybrané časti Mestského parku na Sihoti. Vyčistia zelené plochy a opravia ihriská. Dobrovoľníčiť sa bude aj v školskom areáli Spojenej školy na Mudroňovej. Okrem revitalizácie plota vytvoria dobrovoľníci zážitkovo-pocitový chodník, aby si žiaci mohli vyskúšať chôdzu po rôznych prírodných materiáloch, ako je kameň, drevo, listy či piesok.

Môžete aj behať a zároveň zbierať odpadky

Tohtoročnou novinkou je beh spojený so zbieraním odpadkov v prírode. Bežať sa bude po vytýčenej trase v lesoparku Borina v Nitre v okruhu približne piatich kilometrov. Víťaz bude hodnotený nielen podľa dosiahnutého času, ale aj množstva vyzbieraného odpadu.

Naše mesto je najväčšie podujatie firemného dobrovoľníctva v strednej Európe. Tento rok sa doň zapojí viac ako 10 000 dobrovoľníkov. Pomôžu tak 238 neziskovým organizáciám, nízkoprahovým centrám, domovom sociálnych služieb, ale aj školám, škôlkam či samosprávam zlepšiť prostredie, v ktorom pôsobia. Dobrovoľníkov v tričkách so sloganom Mám srdce na správnom meste zo 155 firiem stretnú obyvatelia v 46 mestách a obciach po celom Slovensku.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X