Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Orbis 2
Vizualizácia: MOROCZ_TAKACS
7. mája 2018 Správy NitraVýstavba a developerské projekty od NitraDeň.skNitraDeň.sk Diskusia()

Začalo stavebné konanie ohľadom polyfunkčného objektu Orbis, pripomienky je možné poslať do 7 dní

Mesto Nitra oznámilo na svojej webovej stránke začatie stavebného konania s nariadením ústneho pojednávania a s upustením od miestneho zisťovania. Týka sa polyfunkčného objektu Orbis a jeho rekonštrukcie a dostavby. 

Oznámenie na začatie stavebné konania bolo vydané v nasledovnom rozsahu. Objekt „A“, pôjde o bytový dom, pričom novostavba budovy A bude mať tri podzemné podlažia a štyri nadzemné podlažia. Nachádzať sa tu bude 37 bytov, z toho 11 bude dvojizbových, 2 trojizbové, 1 štvorizbový a 23 päťizbových bytov. Zastavaná plocha tejto  budovy bude 3049,98 metrov štvorcových.

„Statická doprava (parkovacie miesta) bude zabezpečená v podzemnej garáži, nachádzajúcej sa iba pod objektom A. Kapacita podzemných podlaží je však navrhnutá pre potreby všetkých prevádzok celého komplexu ORBIS. Vjazd do garáže je zabezpečený z Piaristickej ulice v úrovni 1.PP a prejazdy medzi jednotlivými sekciami podzemných podlaží sú prostredníctvom polrámp (ako pre automobily, tak aj pre peších). Vstupy pre obyvateľov objektu A sú zabezpečené na dvoch miestach (do dvoch vertikálnych komunikačných jadier) na 2.PP a na 1.NP,“ píše sa v oznámení.

Objekt „B“ bude administratívnou budovou so štyrmi nadzemnými podlažiami, ktoré sú funkčne výlučne administratívneho a obchodného charakteru. Na 1.NP majú byť skladové a technologické priestory, na 2.NP – 4.NP administratíva. Ako sa píše v oznámení, zastavaná plocha administratívnym objektom bude tvoriť 706,52 metrov štvorcových.

V prípade objektu „C“ pôjde o polyfunkčnú budovu s jedným podzemným podlažím, piatimi nadzemnými podlažiami a plochou strechou. Polyfunkčný objekt sa bude nachádzať na Štefánikovej ulici. „Prvé dve nadzemné podlažia zastrešujú prevádzky banky, fitness centra, kaviarne a reštaurácie. Vstupy do prevádzok sú priamo z pešieho predpolia objektu, alebo z plató na 2.NP. Byty sa nachádzajú na 3. 4. a 5.NP, apartmány na 3NP, pričom nástup do komunikačného jadra patriaceho k nim je zo severnej strany objektu, popri budove VÚB. Rovnako ako v objekte A, sú prevažne nadštandardné a ich orientácia je na všetky svetové strany,“ informuje zverejnený dokument.

V objekte „C“ sa vybuduje 10 dvojizbových bytov a 2 apartmány. Zastavaná plocha polyfunkčného objektu je 1301,76 metrov štvorcových.

Začatie stavebného konania sa vzťahuje aj na prípojky, trafostanicu, preložky jestvujúcich rozvodov, rekonštrukcie, prvky drobnej architektúry a sadové úpravy. „Prvky drobnej architektúry budú skrášľovať a dopĺňať verejný a súkromný priestor v navrhovanom objekte ORBIS. Budú tvorené opornými múrikmi pred vstupmi do bytového domu a tiež zo strany Tesca s prislúchajúcim mobiliárom v oddychových zonách na streche objektov A a C a to predovšetkým lavičkami, kvetináčmi, smetnými nádobami a osvetlením,“ informuje oznámenie.

„Mesto Nitra, ako príslušný stavebný úrad podľa § 117 ods. 1 stavebného zákona oznamuje začatie stavebného konania účastníkom konania verejnou vyhláškou a dotknutým orgánom osobitne obvyklou formou (jednotlivo). V súlade s § 61 ods. 2 stavebného zákona stavebný úrad upúšťa od miestneho zisťovania a ústneho pojednávania, nakoľko sú mu dobre známe pomery staveniska a žiadosť poskytuje dostatočný podklad pre posúdenie navrhovanej stavby. Ak sa niektorý z účastníkov konania nechá zastupovať, predloží jeho zástupca písomnú plnú moc. V súlade s § 61 ods. 1 stavebného zákona, sa na pripomienky a námietky, ktoré boli alebo mohli
byť uplatnené v územnom konaní neprihliada,“ dopĺňa oznámenie.

Účastníci konania, zástupcovia dotknutých orgánov či správcovia podzemných inžinierskych sietí môžu svoje námietky a prípadné pripomienky uplatniť najneskôr do 7 dní odo dňa doručenia oznámenia, inak sa na ne nebude prihliadať.

„V súlade s § 61 ods. 6 stavebného zákona oznámia dotknuté orgány svoje stanoviská v rovnakej lehote, v ktorej môžu uplatniť svoje námietky účastníci konania. Ak niektorý z dotknutých orgánov potrebuje na posúdenie dlhší čas, predĺži stavebný úrad na jeho žiadosť lehotu pred jej uplynutím. Ak dotknutý orgán v určenej alebo predĺženej lehote neoznámi svoje stanovisko k navrhovanej stavbe, predpokladá sa, že so stavbou z hľadiska ním sledovaných záujmov súhlasí,“ uzatvára zverejnený dokument.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X