Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Cycling 585248_640.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: pixabay.com
14. mája 2016 Správy Nitra od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Začalo stavebné konanie: Cyklolávka cez rieku Nitra prepojí Wilsonovo nábrežie s Nábrežím mládeže

Začalo stavebné konanie s upustením od ústneho rokovania a miestneho zisťovania. Týka sa cyklolávky cez rieku Nitra.

Mesto Nitra oznámilo o začatí stavebného konania formou verejnej vyhlášky, ktorú zverejnilo na svojej webovej stránke. V oznámení sa uvádza, že navrhovaná cyklotrasa bude vedená po hrádzi na ľavom brehu rieky Nitry v úseku od Triedy A. Hlinku smerom k toku Selenec. „Na začiatku úseku bude napojená na existujúci chodník pozdĺž Triedy Andreja Hlinku, na konci úseku bude cyklotrasa napojená na existujúcu cyklotrasu pozdĺž rieky Nitra,“ uvádza sa vo verejnej vyhláške.

Súčasťou bude aj krátky úsek, ktorý prepája cyklotrasu s ulicou Nábrežie mládeže v mieste napájania sa na cyklolávku, pričom trasa bude ukončená zámkovou dlažbou.

„Cyklotrasa bude nadväzovať na stavbu Cyklotrasa Chrenová I. etapa, Trieda A. Hlinku – Akademická ulica – Nábrežie mládeže. Súčasťou stavby je lávka cez rieku Nitra, rekonštrukcia verejného osvetlenia cyklotrasy a osvetlenie lávky a nevyhnutné úpravy existujúcich inžinierskych sietí v oblasti stavby, riešené ako samostatné stavebné objekty,“ píše sa v oznámení.

Lávka, ktoré bude slúžiť pre cyklistov i pre peších, bude prepájať jestvujúcu cyklotrasu na Wilsonovom nábreží a navrhovanú cyklotrasu na Nábreží mládeže pri Technickej fakulte Slovenskej poľnohospodárskej univerzity.

Pôdorysne pôjde o priamu trasu s dĺžkou mosta 62,1 metra, dĺžka premostenia bude 48,4 metra s dĺžkou medzi nábrežnými múrmi cca. 53 metrov. Výška mosta bude 6,7 metra a jeho zaťaženie 12 ton. Šírka medzi zábradlím bude v celej dĺžke lávky 4 metre, pričom na koncoch lávky sa šírka zväčší pôdorysnými nábehmi až na 11 metrov.

„Konštrukcia cyklolávky je tvorená dvojicou sklonených oceľových oblúkov vynášajúcich medziľahlú oceľobetónovú mostovku pomocou závesov. Konštrukcia lávky je uložená na opory, ktorých založenie je vŕtanými pilótami. Na koncoch lávky budú inštalované dvojice odvodňovačov, ktoré budú odvádzať vodu z lávky na spevnenú plochu pod most. Priebežné osvetlenie mosta bude v madlách zábradlia,“ uvádza verejná vyhláška. Tvar mosta zvýrazní svetelná linka, ktorá bude umiestnená na oceľových oblúkoch a pri vonkajších spodných okrajoch mostovky.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X