Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Raper Parazit a skupina Tri 3odky
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
15. mája 2014 Správy Nitra od NitraDen.sk

Zábavu, rock, hip-hop aj aktivity spája Fórum mladých už štyri roky

Nasledujúce dni sa v nitrianskom Fóre mladých (eFeMko) budú niesť v znamení množstva akcií, ale aj osláv štvrtého výročia nitrianskeho mládežníckeho klubu.

Jubilujúce Fórum mladých funguje v Nitre už štvrtý rok. Jeho fungovanie zachytávajú už v týchto dňoch fotografie vo vstupnej časti do Fóra mladých. Za štyri roky sa tu konalo množstvo aktivít – edukačných, konverzačných, športových, tanečných či hudobných, napríklad joga,  capoeira, hip hop street dance či cash flow club. Hudobné nástroje, ktoré Mesto v priestoroch zakúpilo pre začínajúcich hudobníkov, využívajú začínajúce nitrianske kapely, ktoré už majú za sebou aj prvé koncerty. Fórum mladých je miesto pre mladých, kde môžu tráviť voľný čas aj neorganizovane, iba prísť a zahrať si napríklad stolný tenis, biliard či posedieť si s priateľmi.

Členovia nitrianskej skupiny Capoeira si tiež prevzali Anjela za zásluhy o rozvoj Fóra.
Členovia nitrianskej skupiny Capoeira si tiež prevzali Anjela za zásluhy o rozvoj Fóra.

Informačné a edukačné dni

Devätnásteho mája začínajú vo Fóre mladých Informačné a edukačné mládežnícke dni. Sú súčasťou osláv štvrtého výročia mládežníckeho klubu pre nitrianskych študentov. Fungovanie eFeMka pripomenie výstava fotografií z fungovania Fóra mladých, ktorá mapuje štyri roky existencie fotoobjektívom. Na 19. mája je pripravený Program Informačného dňa Tematického centra mládeže. Štartuje o 9:00 a počas dňa sa predstavia Tematické centrum mládeže Nitra a Iuventa, ale aj Národné projekty Komprax a Praktik. Vysvetlia mladým,  aké možnosti  pre nich projekty prinášajú.

525796_322885624459032_475034280_n

Vernisáž výstavy Sochy a obrazy

Devätnásty máj bude patriť aj umeniu. Mladý nitriansky sochár Peter Barta, ktorý pracuje s farbami, ale aj s mramorom či onyxom, predstaví svoje diela na výstave Sochy a obrazy. Vernisáž sa uskutoční o 19. mája o 17.00 h.

Povolanie podnikateľ

Tento deň sa bude niesť aj v znamení štartovania projektu coworkingu v Nitre a rozbehu podnikania. O desiatej hodine je pripravená projekcia filmu Povolanie podnikateľ pre študentov, budúcich aj začínajúcich podnikateľov. Coworking ako podporný inkubátor pre mladých podnikateľov bude mať infostánok v dopoludňajšom bloku, coworkeri sa stretnú v podvečer 19. mája.

Pre študentov je v ďalších májových dňoch pripravených viacero akcií a prednášok na rôzne témy. V utorok 20. mája Slovenský červený kríž predvedie, ako zachrániť zdravie či život v kritických situáciách na kurze prvej pomoci. Projekcia filmu Sila ľudskosti o Nicholasovi Wintonovi, ktorý pred deportáciou do koncentračných táborov zachránil 669 detí z bývalého Československa, sa bude konať v stredu 21. mája o 10.00 h. 22. mája je pripravená projekcia filmu Tisícročná včela.

forum kapela IMG_3390

História Nitry na besede aj na fotografiách

V znamení histórie sa bude niesť piatok 23. mája. O desiatej hodine sa uskutoční vernisáž výstavy Nitra kedysi a dnes vo fotografiách, ale aj prednáška na tému Zoborský kláštor – nedocenený historický poklad s regionálnym historikom Imrichom Točkom a Jánom Kratochvílom.

Informačné a edukačné dni budú pokračovať aj ďalší týždeň. Mladých čakajú Pravidlá cestnej premávky pre chodcov a budúcich vodičov s Robertom Farmanom, konverzačné anglické dopoludnie s Miroslavom Kršňákom a vyvrcholením bude akcia Nitra – naše mesto a lákadlo pre turistov spojená s NiSYS-om.

program_MAJ.

(pz)

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X