Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Les, stromy
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, pixabay.com
31. mája 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Za rez drevín zaplatí mesto takmer 18 tisíc eur, orezaných bude viac než 320 stromov

Podľa zmlúv, ktoré mesto Nitra nedávno zverejnilo na svojej webovej stránke, uzatvorilo v uplynulých dňoch dve zmluvy s firmou FOREST-EAST-WEST /FEW/, spol. s r.o. Predmetom oboch zmlúv je rez drevín.

„Predmetom zákazky je rez 188 kusov alejových stromov s odvozom napílenej organickej hmoty do kompostárne v Dolných Krškanoch (cca 7 km od miesta výkonu práce),“ uvádza jedna zo zmlúv. Celková cena predmetu zmluvy bola vyčíslená na 9 985 eur bez DPH. Po prirátaní 20 percentnej sadzby vyjde orez drevín na 11 982 eur.

Predmetom ďalšej zmluvy je výchovný rez 139 kusov alejových stromov s odovozom napílenej oragnickej hmoty do kompostárne v Dolných Krškanoch (cca 7 km od miesta výkonu práce). Za rez týchto stromov zaplatí mesto 4 992 eur bez DPH. Celková suma po prirátaní dane vyjde na 5 990,40 eur.

Firma teda oreže 327 stromov, pričom za svoje služby zinkasuje 17 972,40 eur. Obe zmluvy uvádzajú, že odvoz organickej hmoty bude dodávateľ zabezpečovať priebežne, najneskôr však do 24 hodín po reze. „Cena predložená ako ponuka uchádzača je cena konečná a nemenná, vrátane všetkých nákladov spojených s dodaním predmetu zákazky,“ píše sa v zmluve.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X