Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
02 2.jpg
5
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Living Park a.s.
18. apríla 2017 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk

Ako bude vyzerať Nitra o päť rokov?

Nitra zaznamenáva v poslednom období veľký stavebný boom. Investori ohlasujú veľké projekty, ktoré zmenia vzhľad mesta na ďalšie desaťročia.

Promenáda Living Park

Z rozostavaného železobetónového skeletu obchodného centra City Park v Nitre vznikne Promenáda Living Park. Výstavba sa má začať na jeseň tohto roka a potrvá rok a pol. Nové obchodno-spoločenského centrum pri rieke Nitra prinesie obchody, supermarket, gastronomické prevádzky, fitness centrum, detský svet či športoviská. Súčasťou Promenády Living Park má byť aj klzisko, vodná plocha/fontána, dve detské ihriská, lavičky a park. Pri obchodnom centre majú vyrásť tri samostatné pavlačové bytové domy s predsadenými loggiami, kde bude spolu 90 bytov. Výstavba si vyžiada aj zmeny v oblasti dopravy. Okružná križovatka ulíc Napervillská, Mostná, Nábrežie mládeže a Brezový háj sa má rozšíriť o jeden jazdný pruh, pribudnú aj ďalšie spevnené plochy a cyklotrasa. Súčasná cesta medzi areálom bývalého minigolfu v Brezovom háji a skeletom sa rozšíri.

01 2.jpg
Promenáda Living Park. Vizualizácia: Architektonická kancelária DKLN
Living_park_vizualizacie 2.jpg
Promenáda Living Park. Vizualizácia: Architektonická kancelária DKLN

Nový Orbis

Chátrajúcu budovu bývalého domu kultúry Orbis v centre mesta nahradia luxusné byty, obchody, služby a kancelárie. Územné rozhodnutie by mohlo byť vydané tento rok, výstavba sa začne pravdepodobne na budúci rok. Súčasťou projektu je 49 nadštandardných bytov, 242 parkovacích miest, 1 650 metrov štvorcových plochy určenej pre služby a 2 500 metrov štvorcových kancelárskych priestorov. Predbežne sa počíta s kaviarňou, reštauráciou aj fitness centrom. Orbis bude pozostávať z troch funkčných celkov. V prvom objekte zo strany Štefánikovej ulice budú situované obchody a služby. V strednom objekte budú kancelárie na štyroch nadzemných podlažiach a skladové priestory v podzemí. Zo strany Piaristickej ulice vyrastie bytový dom, v ktorom bude 24 dvojizbových a 25 päťizbových bytov.

Novy orbis.jpg
Nový Orbis. Vizualizácia: MOROCZ_TACOVSKY
orbis 2
Nový Orbis. Vizualizácia: MOROCZ_TACOVSKY

Townhill

Na kopci oproti nitrianskemu súdu vyrastie rozsiahly polyfunknčný objekt s názvom Townhill. Projekt pripravuje bratislavská spoločnosť Projekt Tabáň, za ktorou stojí skupina Proxenta. Bližšie informácie k projektu investor zatiaľ tají, predstaviť ho chce na tlačovej konferencii. Na kopci známom ako Tabáň bola doteraz zeleň. Investor ho oplotil a rozkopal, v súčasnosti tu prebieha archeologický výskum, ktorý by mal trvať by mal do konca júna. Podľa územného plánu mesta tu môže byť komerčné a nekomerčné využitie, doplnkovo i bývanie.

Taban.jpg
Townhill Nitra. Vizualizácia: www.facebook.com

Pivovar a ďalšie veľké bytové projekty

V areáli bývalého pivovaru Heineken stavia investor 175 bytov. V súčasnosti je v užívaní jeden bytový dom, tri sú vo výstavbe a piaty sa má začať stavať v roku 2018. Vo výstavbe je aj podzemná garáž so 77 parkovacími miestami a ďalších do 200 parkovacích miest vznikne na povrchu. Okrem toho pribudnú v Nitre do piatich rokov aj ďalšie stovky bytov, spomeňme napríklad 500 bytov na Klokočine v blízkosti cintorína, päť bytoviek s 265 bytmi na sídlisku Diely, okolo 200 bytov v Brezovom háji v blízkosti hospicu či desať bytoviek so stovkou bytov na Kyneku.

Foto_pivovar_heineken_nr 1.jpg
Bývalý pivovar v Nitre. Foto: Lucia Bihuncová, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.
Byty_klokocina.jpg
Projekt výstavby 500 bytov na Klokočine. Vizualizácia: Totalstudio. Zdroj: archinfo.sk

Čo prinesie Jaguar Land Rover

Celkom nový vzhľad získa nitriansky priemyselný park, kde má v roku 2018 začať vyrábať automobilka Jaguar Land Rover. Spolu s automobilkou príde do Nitry aj množstvo ďalších firiem, ktoré budú jej subdodávateľmi. V priemyselnom parku sa plánuje výstavba dvoch ubytovní pre zhruba tisíc robotníkov, vzniknúť tu má aj škôlka a centrum služieb. Príchod nových investorov bude znamenať veľký nápor na dopravu. V pláne je výstavba okolo 30 kilometrov novej cestnej infraštruktúry vrátane obchvatu Dražoviec. V súvislosti s príchodom Jaguara Land Rover budú vznikať ubytovne pre robotníkov nielen v priemyselnom parku, ale predbežne sa hovorí aj o Plastike, bývalom Hoteli Tenis a Amfiteátri.

Jaguar_land_rover_pohlad_z_lietadla_youtube.com_.jpg
Výstavba závodu Jaguar Land Rover. Foto: www.youtube.com

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X