Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nové nájomné byty v Letanovciach pre obyvate?ov rómskej osady Letanovský mlyn v lokalite Strelník. Byty sú u¸ skolaudované, ale nevyu¸ívajú sa, ke?¸e nie sú napojené na elektrickú energiu a vodu, chýbajú tu cesty aj ?al¨ia infra¨truktúra. Letanovce, 12. október 2012. Foto: SITA/Rastislav Ov¨onka
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Nové nájomné byty v Letanovciach pre obyvateľov rómskej osady Letanovský mlyn v lokalite Strelník. Byty sú už skolaudované, ale nevyužívajú sa, keďže nie sú napojené na elektrickú energiu a vodu, chýbajú tu cesty aj ďalšia infraštruktúra. Letanovce, 12. október 2012. Foto: SITA/Rastislav Ovšonka
4. septembra 2013 Správy NitraVýstavba a developerské projekty od NitraDen.sk© TASR. Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. ilustračné: SITA/AP

Výstavbu bytov pre zdravotne postihnutých ľudí kraj pozastavil!

Nitra 4. septembra – Nitriansky samosprávny kraj (NSK) pozastavil projekt výstavby dvoch bytov pre zdravotne postihnutých občanov v Zlatých Moravciach. Rozhodlo o tom krajské zastupiteľstvo. Ako sa uvádza v schválenom materiáli, dôvodov na tento krok bolo niekoľko. Kraj projekt nemohol predložiť v dôsledku nesúladu termínov medzi Regionálnym operačným programom a Fondom sociálneho rozvoja. Úrad NSK okrem toho poukázal aj na nedostatočnú komunikáciu s obyvateľmi lokality Ďateliniská, kde sa mal zámer realizovať. Proti výstavbe bytov pre ľudí s kombinovaným mentálnym a zrakovým postihnutím bola spísaná petícia. Jej signatári nechcú, aby v ich susedstve žili zdravotne postihnutí občania. „Lokalita Ďateliniská v Zlatých Moravciach je tichým prostredím s osadením rodinných domov, preto zdieľame názor, že umiestnenie takéhoto sociálneho zariadenia do tejto lokality nie je vhodné a zásadne s ním nesúhlasíme, nakoľko takéto zariadenie zásadne zmení charakter lokality,“ konštatuje sa v petícii.
Ako uviedla riaditeľka Úradu NSK Helena Psotová, samosprávny kraj odmieta prejavy diskriminácie ľudí so zdravotným postihnutím. Zároveň zdôraznila, že NSK sa pokúsi nájsť pre umiestnenie dvoch bytových jednotiek vhodnejšiu lokalitu. „Budeme pokračovať ďalej. Zámerom NSK je, aby všetci, ktorí takúto pomoc potrebujú, mali kvalitné podmienky. Samozrejme, že myšlienku deinštitucionalizácie sociálnych služieb nezavrhujeme a budeme v projekte pokračovať,“ dodala Psotová.
Bývanie pre zdravotne postihnutých ľudí má podľa zámeru NSK vzniknúť v rodinnom dome, v ktorom majú byť dve domácnosti, každá so šiestimi obyvateľmi. Hlavným zámerom projektu je presťahovanie klientov z veľkého zariadenia sociálnych služieb v Lipovej do bytov, v ktorých by sa klienti mohli cítiť ako doma.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X